fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Jaunojo kino autoriaus konkursas JAUKINAS laukia moksleivių trumpukų

„Kino knyga“
„Kino knyga“

Šią vasarą jau devintą kartą vykęs festivalio „Kino pavasaris“ edukacinis kino projektas „Kino knyga“ pradeda žiemos etapą. Šį kartą „Kino knyga“ kviečia moksleivius dalyvauti jaunojo kino autoriaus konkurse JAUKINAS. Nugalėtojams atiteks piniginis prizas.

JAUKINAS iki gruodžio 2 d. laukia 7–18 metų moksleivių 2015–2016 m. be profesionalų pagalbos sukurtų filmukų, kurių trukmė iki 10 min. Atsiųstus darbus vertins „Kino knygos“ kūrybines dirbtuves vedantys žinomi, mokinių pamėgti kino režisieriai: Maratas Sargsyanas („Lernavan“, „Tėvas“), Andrius Blaževičius („Dešimt priežasčių“, „Šventasis“), Tomas Smulkis („Rojaus beieškant“).

Konkurso nuostatus ir dalyvio anketą rasite čia: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-knyga

„Žodyje JAUKINAS telpa kelios sąvokos: „jau kinas“, „jaunas kinas“, „kūrybiškumo, naujų talentų prisijaukinimas“ ir pan. Svarbiausia, kad yra galimybė paskelbti tokį konkursą ir suteikti jaunimui galimybę parodyti savo talentą.

Projekto „Kino knygos“ patirtis leidžia teigti, kad Lietuvoje labai daug talentingų žmonių, kuriems tik reikia platformos pasireikšti. „Kino knygoje“ netrūko atveju, kuomet prisilietimas prie kino, profesionalų komentarai, leido jaunam žmogui pasirinkti savąjį kelią, atrasti save. Tikime, kad JAUKINO misija turės tokį pat pasisekimą“, – sako projekto vadovė Agnesta Filatovė.

„Kino knyga“ pradėjo kelionę po Lietuvos mokyklas

Kasmet projektas „Kino knyga“, įvertinęs pretendentų kūrybiškumą ir motyvaciją, pakviečia būrį mokinių iš visos Lietuvos į Vilniuje vykstančias autorystės ir kūrybiškumo dirbtuves. Jų metu su patyrusiais šalies režisieriais kuriami trumpametražiai filmai, lavinamas kūrybinis rašymas, teksto ir aplinkos analizės įgūdžiai, gilinamasi į kūrybinio proceso vertę, o svarbiausia su profesionalų pagalba plečiamos žinios apie autoriaus teises.

Šiuos per daugelį metų tradicija tapusius „Kino knygos“ užsiėmimus šį rudenį pakeis išvažiuojamosios dienos dirbtuvės. Projektas aplankys aktyviausiai projekto veiklą sekančias Lietuvos regiono mokyklas. Pirmoji išvyka įvyko vakar, lapkričio 24 d. „Kino knyga“ aplankė Utenos mokyklą.

Apsilankymai šalies mokyklose – 2-asis projekto etapas. 3-iasis įvyks kiek neįprastu formatu – tai bus internetinė konferencija, kurią galės gyvai stebėti visos mokymo įstaigos. Daugiau naujienų apie tai – netrukus.

Apie „Kino knygą“

Tęstinis edukacinis kino projektas jaunimui „Kino knyga“ vyksta nuo 2007 metų. 8–12 klasių mokiniai bei jų mokytojai iš visos Lietuvos kviečiami atvykti į Vilnių, kur su žymiais kino režisieriais, kitų meno sričių profesionalais, patyrusiais teisininkais gilinasi į filmų kūrimo ir autoriaus teisių subtilybes. Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kūrybinės veiklos, autorinių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programa.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.