fbpx
Naujienos

Johnny Deppo herojaus virsmas genialiu dirbtiniu protu trileryje „Viešpatavimas“ gali reikšti žmonijos pabaigą

Filmo „Viešpatavimas“ plakatas „ACME Film“ archyvas
Filmo „Viešpatavimas“ plakatas
„ACME Film“ archyvas

Naujasis mokslinės fantastikos ir veiksmo filmas „Viešpatavimas“ (angl. „Transcendence“), kuris Lietuvos kino teatrus pasieks jau gegužės 2 dieną, taps tikru džiaugsmu filmų apie dirbtinį intelektą gerbėjams. Ne ką mažiau žiūrovus turėtų sugundyti ir tai, kad pagrindinis dirbtinio intelekto tyrėjo, kompiuterių genijaus Vilo Kasterio vaidmuo teko Johnny Deppui.

Mokslinės fantastikos juosta „Viešpatavimas“ – tai garsaus ir ilgamečio Holivudo operatoriaus Wally Pfisterio režisūrinis debiutas. Būtent jis nusipelnė „Oskaro“ už geriausią kinematografiją 2010-ųjų Christopherio Nolano filme „Pradžia“ (angl. „Inception“). Pastarasis kino kūrėjas tapo vienu iš „Viešpatavimo“ prodiuserių.

Intriguojanti ir įtempta juosta prasideda kadrais iš daktaro V.Kasterio gyvenimo. Jis – dirbtinio intelekto specialistas, besistengiantis sukurti įrankį, dirbtinį protą, kuris būtų pajėgus sujungti žmogiškąsias savybes, jausmus, mokslą ir būtų pažangesnis už bet kokį kolektyvinį intelektą. Netikėtai genijus yra užpuolamas prieš technologijų progresą nusiteikusių ekstremistų. Atrodytų, Vilui, pašautam radioaktyviosiomis medžiagomis apdorota kulka, tikimybės išgyventi nėra. Tačiau nelaimė tik pastūmėja mokslininką jo svajonės link. Vilas trokšta pats tapti naujojo superproto dalimi ir nors jo žmona Evelina (akt. Rebecca Hall) ir geriausias draugas Maksas (akt. Paulas Bettany) abejoja tokiu žingsniu, tai – vienintelė jiems likusi galimybė išgelbėti genijaus sąmonę. Unikali sąmonės perkėlimo operacija pavyksta, tačiau ar pirmuoju neribotų galių kibernetiniu protu tapęs Vilas – tas pats žmogus?

Netrukus paaiškėja, kad milžiniškus kiekius informacijos, o kartu ir galios gavusi Vilo sąmonė nė neketina apsiriboti pažinimu moksliniais tikslais. Pajautęs savo jėgą galingas protas imasi užkariauti pasaulį, keliauja iš kompiuterio į kompiuterį ir kelia suirutę. Atrodytų, kelio atgal nėra ir šio proceso nebegalima sustabdyti. Evelinai ir Maksui teks atremti kadaise mylėto genijaus mėginimus pavergti visą planetą, tik ar įmanoma, jog jie įveiks mutavusią Vilo sąmonę?

„Jei jo nesustabdysime, tai bus tokios žmonijos, kokią mes šiandien pažįstame, pabaiga“, – filme pasako aktoriaus Morgano Freemano herojus. Akivaizdu, kad situacija kritiška ir jai spręsti prireiks neeilinių priemonių ir sprendimų. Koks likimas laukia mūsų pasaulio ir kokią grėsmę gali kelti nevaldomas dirbtinis intelektas – pamatykite Lietuvos kinuose jau nuo gegužės 2 dienos.

Filmo „Viešpatavimas“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"