fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Joninių proga – dvigubai pigesni bilietai į filmus „Kino pavasario“ salėje

Kadras iš filmo „Mamytė" „Kino pavasaris" archyvas
Kadras iš filmo „Mamytė“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Mamytė“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

„Kino pavasario“ salėje šią ir ateinančią savaitę galite išvysti 20-ojo festivalio žiūrovų pamėgtas juostas: dramą „Feniksas“, kurios antraplanė aktorė Nina Kunzendorf tik ką triumfavo vokiškuose „Oskaruose“ „Lola Awards“; Xavier Dolano genialumą patvirtinantį filmą „Mamytė“, Jean Pierre’o–Jeunet šedevrą šeimai „Jaunojo išradėjo kelionė“ bei „verktinių“ ir „šauktinių“ temą savaip nagrinėjantį komišką pasakojimą apie Izraelio kariuomenėje tarnaujančias merginas „Nulis motyvacijos“.

Ketvirtadienį, birželio 25 d., „Yomayo“ akcijos metu, bilietai į seansus „Kino pavasario“ salėje kainuos nuo 2,5 € / 8,63 Lt. Bilietai tą dieną nerezervuojami, tad patariama jais pasirūpinti iš anksto. Įsigyti juos, žinoma, galima ir internetu: www.forumcinemas.lt.

Nuolaida galios ir naktiniam seansui – 23.59 val. bus rodoma drama „Mamytė“. Filmas ne tik atidarė 20-ąjį „Kino pavasarį“, bet ir buvo pripažintas žiūroviškiausiu. „Viskas yra įmanoma, jei svajoji, išdrįsti, stengiesi ir niekuomet nepasiduodi“, – sako vieną už kitą geresnius filmus kuriantis „Mamytės“ režisierius 26 metų X. Dolanas. Turbūt net nereikia priminti, kad ši juosta Kanų festivalyje buvo apdovanota Žiuri prizu, o „Cezarių“ apdovanojimuose laimėjo geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Kadras iš filmo „Nulis motyvacijos“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Nulis motyvacijos“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

O štai kokie devynmečio Vytauto Kernagio anūko Vėjo įspūdžiai po filmo „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“: „Labai patiko, norėčiau tapti mokslininku“. Pasak jo mamos Eglės Kernagytės, tokios juostos – stiprus postūmis tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Nepraleiskite progos ir šį filmą ketvirtadienį pamatyti pigiau, juk tai naujausias „Amelijos iš Monmartro“ režisieriaus darbas.

Nors birželio 25 d. neišvysite filmo „Feniksas“, tačiau jis iš „Kino pavasario“ salės repertuaro tikrai nesitraukia. „Filmas paliko labai gilų įspūdį. Puikus scenarijus, nereali filmo herojės vaidyba ir be galo subtili pabaiga. Juosta pažadino dar kartą susimąstyti Laisvės tema. Mat Laisvė reikalinga tam, kad būtume savimi. Tačiau būti savimi tragiškai sunku. Sąmoningai naudotis laisve ne lengviau. Reikia būti stipriu ir drįsti kurti save iš naujo“, – po filmo kalbėjo Algirdas Kaušpėdas.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.