fbpx
Naujienos, Festivaliai, Scanorama

Jubiliejinę „Scanoramą“ užvers naujausia italų režisieriaus Lucos Guadagnino juosta apie pirmąją meilę

Kadras iš filmo „Kaulai ir visa kita“

Lapkričio 20 d., sekmadienį, užsiversiantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pakvies į nepamirštamą pirmosios meilės kelionę su charizmatiškuoju aktorių Timothée Chalamet ir Taylor Russell duetu naujausioje italų režisieriaus Lucos Guadagnino juostoje „Kaulai ir visa kita“ (2022), pelniusioje „Sidabrinį liūtą“ už geriausią režisūrą Venecijos kino festivalyje.

„Jubiliejinė „Scanorama“ užsivers europietišku filmu, išlaikančiu drąsią ir veržlią festivalio nuotaiką. Luca Guadagnino toliau tyrinėja autorinio ir žanrinio kino ribas ir originaliai interpretuoja pirmosios meilės temą, kūnišką jos jaudulį paversdamas įtaigia kitoniškumo metafora“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Luca Guadagnino jau spėjo įsitvirtinti kino meistrų gretose kūriniais, jungiančiais įsimintiną autorinę ir žanrinio kino estetiką. „Aš esu meilė“ (2009) su neprilygstamąja Tilda Swinton pagrindiniame vaidmenyje buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią kostiumų dizainą. Itališkos saulės nutvieksta aistros studija „Vadink mane savo vardu“ (2017) pagal to paties pavadinimo André Acimano romaną pakerėjo žiūrovus ir kritikus – juosta buvo nominuota „Oskarui“ keturiose kategorijose ir pelnė šį apdovanojimą už geriausią adaptuotą scenarijų, o „Scanoramoje“ rodyta „Suspiria“ (2018) originaliai atidavė duoklę legendinei savo pirmtakei, Dario Argento „Suspiria“ (1977).

Meilės ir siaubo temas režisierius jungia ir naujausioje savo juostoje „Kaulai ir visa kita“ pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojos Camille DeAngelis romaną. Jo teigimu, tai – labai romantiška istorija apie neįmanomą meilę ir nenumaldomą jos ilgesį ribinėmis aplinkybėmis. L. Guadagnino lieka ištikimas ir savo kūrybinei komandai, vieną pagrindinių vaidmenų patikėdamas romantiškajam Timothée Chalamet, prie kurio šį kartą prisijungia Venecijos kino kritikų širdis pavergusi kylanti žvaigždė Taylor Russell, už šį filmą pelniusi Marcello Mastroianni apdovanojimą, skiriamą geriausiems jauniesiems aktoriams.

Filme ji vaidina paauglę Maren, ką tik persikrausčiusią su tėvu į mažą Virdžinijos miestelį. Nuolat ieškoti naujų namų juos verčia bauginanti Maren paslaptis, todėl mergina tuoj vėl turės leistis į kelią – šįsyk jau viena. Mokydamasi savarankiškai išgyventi visuomenės paraštėse, Maren sutinka Lį, kuriam iš karto pajaučia nepaaiškinamą bendrystę. Taip prasideda jų odisėja Reigano laikų Amerikos paribiais, užkampiais ir klystkeliais. Tačiau pabėgti nuo praeities nėra taip lengva. Kas nugalės – prigimtis ar meilė?

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 10–20 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Atidarymo filmas bus rodomas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje.

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.