fbpx
Kino industrija, Naujienos, Vasaros MEDIA studija (Summer MEDIA studio)

Jubiliejinėje „Vasaros MEDIA studijoje“ kuriami aštuoni filmai

Tarptautinis projektas „Vasaros MEDIA Studija“ 2018

Rugsėjo pradžioje prasidėjęs kasmetinis tarptautinis projektas „Vasaros MEDIA Studija“ (ang. „Summer Media Studio“) jau dvidešimtąjį kartą subūrė kino mokyklų studentus ir jaunuosius industrijos profesionalus į Neringą. Komandos, įvairias regiono vietas pavertusios kino aikštelėmis, čia kuria aštuonis filmus. Kūrėjų baigiamieji darbai bus pristatyti projekto uždarymo ceremonijoje.

Į dvi savaites trunkantį projektą atvykę dalyviai iš penkių Europos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų atsivežė apie 20 trumpametražių filmų idėjų, atliepiančių šių metų temą – „Scenarijaus įvaldymas“. Projekto lektoriai – Londono nacionalinės kino ir televizijos mokyklos (National Film and Television School) kino dramaturgijos katedros vadovas Jonathan Hourigan, Amerikos nepriklausomas kino pordiuseris Paul Nethercott ir dramaturgė Birutė Kapustinskaitė – kartu su projekto organizatoriais atrinko septynių vaidybinių filmų idėjas. Tradiciškai, aštuntasis kuriamas filmas – dokumentika apie projektą ir jo dalyvius.

Tarptautinis projektas „Vasaros MEDIA Studija“ 2018

Projekto dalyviai, prieš pradėdami filmavimus klausė lektorių vedamų paskaitų apie scenarijaus rašymą, individualių konsultacijų metu tobulino scenarijus. Tris dienas trukę filmavimai vyko ne tik Neringoje, bet ir Klaipėdos mieste. Filmuose vaidino projekto dalyviai, aktoriai iš Klaipėdos dramos teatro, Klaipėdos jaunimo teatro, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto. Šiuo metu komandos jau atlieka montažo, postprodukcijos darbus.

Tarptautinis projektas „Vasaros MEDIA Studija“ 2018

Šį penktadienį, rugsėjo 14 d. 18 val. jaunieji kino kūrėjai kviečia visus į Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro salę (L. Rėzos g. 54, Juodkrantė), kurioje nuo 18:00 valandos bus demonstruojami šių metų kūrybinių dirbtuvių metu sukurti studentų darbai. 21:00 renginys persikels į amfiteatrą, kuriame įvyks geriausių darbų ir kūrėjų apdovanojimo ceremonija.

Tarptautinis projektas „Vasaros MEDIA Studija“ 2018

“Vasaros MEDIA sudijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kino centras , LR Kultūros ministerija, LR Mokslo ir Švietimo ministerija, Audiovizualių kūrinių, autorių teisių asociacija „Avaka“, Klaipėdos miesto savivaldybė , Neringos savivaldybė, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA paprogramė Lietuvos kino centre prie Kultūros ministerijos. Projekto partneriai – Liudviko Rėzos kultūros centras, „Nordplus“ Europos šalių mokyklų tinklas.

Komentarai