fbpx
Naujienos

Jubiliejiniame Kauno kino festivalyje – filmai, apie kuriuos norisi kalbėtis

Kadras iš filmo „Žanetė“

Po vienerių metų pertraukos sugrįžtantis jubiliejinis, dešimtasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks lapkričio 30 – gruodžio 13 dienomis Kaune, gruodžio 7 – 13 dienomis Vilniuje bei gruodžio 15 – 17 dienomis Panevėžyje. Nekomercinio kino gurmanus džiuginantis festivalis grįžta su programa, kupina netikėtų atradimų, netradicinių renginių ir publikos mėgstamų susitikimų su kino kūrėjais.

Šių metų festivalio dėmesio centre – filmai, žiūrovus kviečiantys iš naujo atrasti ryšį su aplinkiniu pasauliu ir kinu. Pagrindinėje programoje gausu premjerų – pasaulinio garso kino festivalius apkeliavusių ir žiūrovus užkariavusių filmų, pirmąsyk rodomų Lietuvoje. Festivalyje bus rodoma naujausioji Lietuvos publikos mylimo prancūzų kino režisieriaus Bruno Dumonto juosta „Žanetė: Žanos d’Ark Vaikystė”, į legendinės herojės vaikystę žvelgianti miuziklo rėmuose. Festivalio publiką pakerės Tarptautinio Lokarno kino festivalyje sužibėję filmai „Keršto skonis” bei  „Pareiga”, žvelgiantys į tradicijas bei skirtingų kartų santykį Dominikos Respublikoje ir Palestinoje.

Festivalis taipogi tęsia filmų, susijusių su lietuviškų šaknų turinčiomis asmenybėmis iš viso pasaulio liniją. Šiemet festivalis rodys dokumentinį filmą „Silvana“ apie garsiąją žemaitiškos kilmės Švedijos reperę, šiuolaikinio feminizmo ikoną ir žmogaus teisių aktyvistę Silvaną Imam. Šis filmas seka Silvaną nuo pradžių, atskleisdamas jos kelionę nuo niekam nežinomos reperės iki žmogaus teisių aktyvistės. Festivalyje taipogi svečiuosis lietuvių kilmės režisierius iš JAV Andrew Stasiulis, pristatysiantis savo debiutinį filmą „Įsakymai“, svarstantį šiuolaikinį karą, iš mūšio lauko persikėlusį į mūsų kasdienybę. „Įsakymai“ – tai reakcija į karo mediaciją, po rugsėjo 11-osios užvaldžiusią televiziją, kiną ir kompiuterinius žaidimus, atsisakanti klasikinių žanro klišių. Stasiulis, dėstantis DePaul universitete Čikagoje, taipogi ves paskaitą ir dirbtuves apie karo ir medijų tematiką.

Žiūrovai taip pat bus kviečiami susipažinti su Lietuvoje mažai pažįstamu Kanados kinu. Pristatyti vieno ryškiausių pastarųjų metų avangardinio kino kūrinių „88:88” atvyksta Kanados kino pažiba režisierius Isiah Medina, kino kritikų tituluojamas eksperimentinio kino vizionieriumi. Tarptautinius Toronto bei Lokarno kino festivalius sužavėjęs filmas „88:88” – tai istorija apie šiuolaikinio Vinipego kasdienybę, jos grožį, skurdą ir neviltį, nufilmuota tiek profesionaliomis kino kameromis, tiek mobiliaisiais telefonais.

„Viena iš pagrindinių šių metų festivalio linijų – tai filmai, aktyviai nagrinėjantys socialinę tematiką ir reaguojantys į mus supantį pasaulį, – teigė festivalio direktorė Jurga Liutvinskienė. – Nors festivalio programa – itin įvairialypė, kupina tiek netradicinių renginių, eksperimentinio, žanrų rėmuose netelpančio filmų, tiek netikėtų klasikinio kino atradimų, jo misija išlieka ta pati – supažindinti publiką su filmais, apie kuriuos norisi diskutuoti netgi palikus kino teatrą”.

Daugiau  informacijos apie Tarptautinį Kauno kino festivalį rasite www.kinofestivalis.lt ir Facebook paskyroje. Festivalio programa bus skelbiama netrukus!

 

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui”, Kanados vyriausybė.

Komentarai