fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Jubiliejinio „Kino pavasario“ staigmena žiūrovams – išskirtiniai seansai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre

LNOBT archyvas

Kovą 25-ąjį kartą vyksiantis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ kviečia žiūrovus drauge švęsti jubiliejų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT). Pirmąjį festivalio savaitgalį, kovo 21–22 dienomis, salėje, kurioje filmais galės mėgautis net tūkstantis žiūrovų, įvyks keturi nepamirštami kino seansai: nuo filmo visai šeimai su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru iki vidurnakčio seanso. Bilietai jau prekyboje!

„25 metų jubiliejus. Kada, jeigu ne dabar, festivalio žiūrovus pirmą kartą pakviesti į kinui neįprastą vietą – vieną svarbiausių Lietuvos kultūros erdvių – ir suteikti jiems unikalų patyrimą. Tai bus esminis jubiliejaus akcentas, būdas įsimintinai paminėti šią festivaliui reikšmingą šventę su jo žiūrovais. Kartu nostalgiškai prisiminsime laikus, kai kino filmus rodėme kino teatro „Lietuva“ didžiojoje salėje, kurioje tilpo tiek pat žmonių, kiek ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre“,– renginį pristato „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška.

„Kino pavasario“ vykdomoji direktorė Agnesta Filatovė neabejoja, kad šis beveik parą truksiantis renginys pateks į įsimintiniausių kino seansų sąrašą. Pasak jos, kino filmai vis dažniau peržengia įprastų kino teatrų teritoriją, tad seansai LNOBT taps tikru siurprizu naujų potyrių ieškančiam žiūrovui.

Charlieʼo Chaplino „Cirkas“ su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru

„Kino pavasario“ programos sudarytojų komanda atrinko keturis itin skirtingus filmus ⎯ įvairaus amžiaus ir pomėgių žiūrovams.

Klasikos gerbėjus ir šeimas su pačiais mažiausiais žiūrovais į nepamirštamą kelionę laiku pakvies  žaisminga Charlieʼo Chaplino komedija „Cirkas“ (The Circus). Originalų nebylaus 1927 metų filmo garso takelį gyvai atliks ir magišką patirtį dovanos Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

„Oskaru“ įvertintas „Cirkas“ – garsiausio pasaulio kino komiko duoklė akrobatikai ir pantomimai, įkvėpusioms didžiuosius jo gyvenimo vaidmenis. Nuotykių kupiname filme Ch. Chaplino personažas Valkata apkaltinamas kišenvagyste ir, sprukdamas nuo policijos, pasislepia keliaujančiame cirke. Čia ir prasideda komiška istorija.

Kadras is filmo CIRKAS
Kadras iš filmo CIRKAS

Kanų kino festivalio nugalėtojai

Tai bus viena pirmųjų galimybių šalies didžiajame ekrane išvysti Kanų kino festivalio pagrindinį prizą „Auksinę palmės šakelę“ laimėjusią režisieriaus Bong Joon-ho komediją „Parazitas“ (Parasite). Šiemet „Parazitas“ jau pripažintas geriausiu užsienio filmu prestižiniuose „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose, pelnė net 6 „Oskarų“ nominacijas ir dar maždaug 170 apdovanojimų ir dar daugiau kitų nominacijų.

Pietų Korėjos kino meistras atveria vartus į intelektualią pramogą, kurią jis pats vadina „komedija be klounų ir tragedija be blogiukų“. „Parazitas“ atsigręžia į pasiturinčiųjų ir skurstančiųjų atskirtį ir tiesiog nuostabiai supina dviejų šeimų istorijas, nepalikdamas nė vieno abejingo žiūrovo.

Romantikos ir subtilaus kino mėgėjams didžiajame ekrane privalu pamatyti tapybišką prancūzų režisierės Céline Sciamma meilės istoriją „Liepsnojančios moters portretas“ (Portrait of a Lady on Fire). Ji kupina vaizdingų detalių, nuoširdžios meilės, gilių pokalbių ir įspūdingų Šiaurės Prancūzijos vaizdų. Kanų kino festivalyje filmas buvo apdovanotas už geriausią scenarijų.

Režisierė nukelia į nuošalią XVIII amžiaus Bretanės salą, kurioje nedrąsiai mezgasi uždrausti tapytojos ir jos modelio jausmai. Pagrindines herojes meistriškai įkūnija prancūzų aktorės Noémie Merlant ir Adèle Haenel.

Juodasis humoras vidurnakčio seanse

Beveik parą truksiančią „Kino pavasario“ šventę neįprastu laiku – kovo 21 dieną 23.55 valandą – pradės į jokius humoro rėmus netelpanti Quentin Dupieux siaubo komedija „Zomša“ (Deerskin).

Juodojo humoro ir absurdo kupiname filme pagrindinius vaidmenis atlieka prancūzų kino žvaigždės – jau minėta Adèle Haenel ir Jeanas Dujardinas. Nenuspėjamame mistiniame filme komiškas šio aktoriaus suvaidintas pagrindinis herojus Žoržas turi fetišą verstai elnio odai. Tad po skyrybų visas santaupas išleidžia vintažiniam zomšiniam švarkui. Kas vyksta vėliau, geriau pamatyti, nes rišlia kalba papasakoti sunku. „Laikas ir lietuviams pasitikrinti humoro jausmą“, – siūlo programos sudarytojas Gediminas Kukta.

Bilietus į specialius kovo 21–22 dienomis vyksiančius seansus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre galima įsigyti čia: https://www.opera.lt/-repertuaras/kino-pavasaris-c14

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.