fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Jubiliejinis „Kino pavasaris“ prasideda Šiauliuose ir Panevėžyje su 10 rinktinių juostų

Festivalis „Kino pavasaris“ archyvas
Festivalis „Kino pavasaris“ archyvas

Didžiausiais kino festivalis Lietuvoje plečiasi ir į savo būrį priima dar du miestus – Panevėžį ir Šiaulius. Čia festivalis prasideda kovo 27 d. ir tęsis iki kovo 29 d. ir tai yra pirmas kartas, kai „Kino pavasaris“ tuo pačiu metu vyksta penkiuose Lietuvos miestuose. Kino šventę atidarė kanadiečių režisieriaus Xavier Dolano drama „Mamytė“ („Mommy“), iš festivalio žiūrovų jau spėjusi sulaukti puikių vertinimų.

Atidarymo metu „Kino pavasario“ atstovai sveikins susirinkusią Šiaulių ir Panevėžio publiką tapus festivalio dalimi. Iš itin gausios 270 filmų programos šių miestų žiūrovams kruopščiai atrinkta dešimt išskirtinių filmų, į kurių seansus kituose miestuose jau beveik nebeliko bilietų.

Per tris festivalio dienas Šiauliuose ir Panevėžyje bus galima pamatyti didžiuosiuose kino festivaliuose įvertintus filmus. Jau minėta juosta „Mamytė“ apie vienišą mamą Dianą (Anne Dorval), jos problematišką sūnų Styvį (Antoine’as-Olivier Pilonas) ir drovią kaimynę Kailą (Suzanne Clement) Kanų festivalyje laimėjo Žiuri prizą, o „Cezarių“ ceremonijoje pripažinta geriausiu užsienio filmu. Tai vizualiai įspūdingas filmas, kurio centre sudėtingi mamos ir sūnaus santykiai.

„Kino pavasario“ lankytojai galės išvysti Izraelyje filmuotą vaidybinį filmą „Šokantys arabai“ („Dancing Arabs“), pasakojantį apie arabą studentą, nesėkmingai bandantį pritapti tik žydų studentų lankomame universitete ir žydų bendruomenėje, iš Brazilijos atkeliavusią kino juostą „Antra mama“ („A Second Mother“), 2015 m. Berlyno kino festivalyje pelniusią publikos simpatijų prizą. Žiūrovų dėmesio laukia „Oskarui“ už geriausią originalųjį scenarijų nominuotas trileris „Naujienų medžiotojas“ („Nightcrawler“) ir į keturis „Oskarus“ pretendavusi biografinė drama „Ponas Terneris“ („Mr. Turner“), apie žymų britų tapytoją Josephą Mallordą Williamą Ternerį.

Šiauliečių ir panevėžiečių nuotaiką kels trys skirtingas humoro tradicijas atstovaujantys komiški filmai – iraelietiškas „Nulis motyvacijos“ („Zero Motivation“), prancūziška juosta „Džema Boveri“ („Gemma Bovery“) ir balkaniško humoro kupinas kroatų filmas „Meilės sala“ („Love Island“).

Festivalis kviečia ne vien kino menu besidominčius suaugusiuosius, bet ir mažuosius žiūrovus, kuriems skirtos dvi lietuviškai įgarsintos nuotykių kupinos juostos – „Neįtikėtina jauno išradėjo istorija“ („The Young and Prodigious T.S. Spivet“) ir „Mažieji padaužos“ („Fiddlesticks“).

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.