fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Jubiliejinis „Kino pavasaris“ pristato konkursinę programą (video)

Julija Steponaitytė, Aistė Dižiūtė, Sangailė
Julija Steponaitytė, Aistė Dižiūtė, Sangailė
Kadras iš filmo „Sangailė“
Festivalio „Kino pavasaris archyvas“

20-ąjį kartą įvyksiantis didžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“ pradeda supažindinti žiūrovus su filmais. Rytų ir Centrinės Europos kinui skirta konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“ šiemet bus ypač įvairi: nuo ukrainiečių filmo gestų kalba „Gentis“ iki ne tik namuose įvertintos lietuviškos „Sangailės“.

Iš kitų festivalio programų „Nauja Europa – nauji vardai“ išsiskiria ne tik geografiškai, bet ir tuo, kad čia galima pažinti debiutuojančius Europos kino režisierius. Į programą patenka tik pirmieji arba antrieji režisierių vaidybiniai filmai.

Kaip ir pernai, programą „Nauja Europa – nauji vardai“ pristato draudimo koncernas ERGO. „Naujoji Europa – dar tik pradedamas atrasti ir dėl to labai įdomus kino regionas. Kasmet programai „Nauja Europa – nauji vardai“ skirdami vis daugiau dėmesio, siekiame paskatinti jaunus režisierius parodyti savo filmus į „Kino pavasarį“ iš viso pasaulio atvykstantiems kino profesionalams. Taip pat džiaugiamės prisidėdami prie to, kad Lietuvos žiūrovai turėtų galimybę pamatyti ne tik tai, ką sukuria Holivudas“, – sako ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse valdybos narys Saulius Jokubaitis.

Be jau minėtų „Sangailės“ ir „Genties“ programoje bus pristatyta geriausiu estų filmu pripažinta drama „Vėjų kryžkelėje“, latvių filmas „Modris“, vengrų juodosios komedijos „Dėl nepaaiškinamos priežasties“ ir „Gyvenimas po mirties“, psichologinis bulgarų trileris „Pamoka“.

Su filmais išsamiau supažindina „Kino pavasario“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė:

Šiemet konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“ sudaroma 7-ąjį kartą. Ir šįkart kompetentinga žiuri išrinks geriausią filmą, kuriam atiteks Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas piniginis prizas.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.