fbpx
Reportažai

Juodai baltas XI-ojo tarptautinio filmų festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymas

Festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymas, Fotografė Emilija Andrašūnaitė
Festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymas,
Fotografė Emilija Andrašūnaitė

Penktadienio, balandžio 17 d., vakarą jau vienuoliktus metus iš eilės kino centras „Garsas“ Panevėžio gyventojus bei jo svečius pakvietė į pavasarišką nekomercinio kino šventę – festivalį „Europos kinas ir dieną, ir naktį“. Šios šventės programą sudaro trys dalys: pagrindinė programa „Kinas, keičiantis mus“, specialioji programa vaikams ir jaunimui „Pažadinti žvilgsniai“ bei komedijų žanro filmų programa „Mirti negalima juoktis“. Šiemet festivalyje bus parodyti net 34 filmai iš 12 skirtingų Europos šalių.

Pagal festivalio pavadinimą „Kinas ir dieną, ir naktį“ buvo pasirinkta ir atidarymo tematika. Jam pasirinkta nespalvoto kino stilistika: renginio akcentais buvo pasirinktos juoda ir balta spalvos, o festivalio spalvomis pasipuošusius svečius sutiko ir raudonu kilimu palydėjo pats Charlie Chaplinas. Vakarą pradėjo nebylus vaizdo sveikinimas su Lietuvos kino žvaigždžių bei Europos šalių atstovų linkėjimais XI-ojo tarptautinio filmų festivalio žiūrovams. Šį sveikinimą gyvai įgarsino džiazo virtuozas R. Bagdonas.

Festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymas, Fotografė Emilija Andrašūnaitė
Festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymas,
Fotografė Emilija Andrašūnaitė

Festivalį atidarė septyniems apdovanojimams tarptautiniuose kino festivaliuose nominuotas vokiečių režisieriaus Nico Sommerio filmas „Silvi“. Tai improvizacinė kino juosta apie vienišą 47-erių metų moterį, kuri po nenusisekusios santuokos nusprendžia nepasiduoti ir leidžiasi į smagias bei kartu graudžias meilės paieškas. Po filmo įvyko susitikimas su pagrindine filmo aktore Lina Wendel bei Liuneno kino festivalio direktoriumi Michaeliu Wiedemu. Aktorė teigė, kad pačiai neteko antros pusės ieškoti skelbimuose.

Antrą renginio dalį lydėjo džiazo melodijos, vaišės bei filmai: „Dvi dienos, dvi naktys“ (rež. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne), „Tūkstantį kartų labanakt“ (rež. Erik Popp), „Vizontelė“ (rež. Ylimaz Erdogan) bei „Aš, aš pats ir mano mama“ (rež. Guillaume Gallienne). Festivalis vyks vieną savaitę, balandžio 17-23 dienomis.

Daugiau informacijos apie filmus galite rasti čia.

Festivalio atidarymo akimirkos

Komentarai