fbpx
Naujienos

„Juodoji pantera. Wakanda amžiams“ pasaulinis startas – pirmauja bilietų kasose surinkęs 330 milijonų eurų

Kadras iš filmo „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“

Kino studijos „Marvel“ filmas „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“ (angl. „Black Panther: Wakanda Forever“) lapkričio 11 dieną oficialiai debiutavo viso pasaulio kino teatruose ir per atidarymo savaitgalį bilietų kasose surinko 330 milijonų eurų sumą. Vieno sėkmingiausių „Marvel“ kino visatos filmo „Juodoji pantera“ (angl. „Black Panther“) tęsinys su 180 mln. eurų pagerino lapkričio mėnesio premjeros savaitgalio rekordą Šiaurės Amerikoje, kuris anksčiau su 158 mln. eurų suma priklausė 2013-ųjų metų veiksmo filmui „Bado žaidynės. Ugnies medžioklė“ (angl. „The Hunger Games: Catching Fire“).

Be Š. Amerikos, pasauliniu mastu naujasis „Marvel“ superherojų nuotykis 55-iose rinkose uždirbo įspūdingus 150 milijonų eurų. Lietuvoje išankstinę „Juodosios panteros“ tęsinio „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“ premjerą, kuri įvyko lapkričio 10 dieną, pažiūrėjo 9 tūkstančiai ir 233 žiūrovai, o per visą atidarymo savaitgalį naujausias „Marvel“ kino visatos filmas sulaukė net 14 tūkstančių ir 361 žiūrovo.

„Ši sėkmė yra saldžiai karti.“ – sako filmo „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“ režisierius ir bendraautorius Ryan Coogler. „Taip yra todėl, kad kurdami tęsinį susidūrėme su šokiruojančia tragedija, kai 2020 metais, pradedant filmo gamybą, nuo vėžio mirė aktorius Chadwick Boseman, , kuris Juodosios panteros franšizei skyrė tiek daug savo sielos.“

Aktoriui Chadwick Boseman buvo tik 43-eji metai. Sutikdamas sukurti „Juodosios panteros“ tęsinį, režisierius Ryan Coogler norėjo pagerbti velionį aktorių. Filme „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“ po jaunojo Wakandos karaliaus T‘Challa, kitaip dar žinomo kaip Juodosios Panteros, mirties wakandiečiai kovoja, kad apsaugotų savo tautą nuo blogio jėgų.

Kino kritikai giria režisieriaus R. Coogler sugebėjimą susidoroti su sudėtinga medžiaga, nors filmo „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“ kūrybinė grupė susidūrė ir su kitomis kliūtimis. 250 milijonų eurų vertės kūrinys buvo nufilmuotas COVID pandemijos metu, be to, viena iš filmo žvaigždžių, aktorė Letitia Wright susižalojo, todėl filmavimą teko neplanuotai stabdyti.

Kai prieš ketverius metus didžiuosiuose ekranuose itin sėkmingai pasirodė filmas „Juodoji pantera“, Kinija ir Rusija vis dar buvo vienos iš didžiausių pasaulio kino rinkų. Tačiau Kinija pamažu tapo neprieinama Holivudo superherojams, o po Rusijos invazijos į Ukrainą kino studijos „Marvel“ filmai šioje šalyje-agresorėje neberodomi. Taigi, nors tęsinys „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“ šiuo metu dominuoja bilietų kasos, bet vargu ar pasieks 1,4 milijardo eurų ribą, kurią pasiekė jo pirmtakas ir nedaugelis kitų filmų.

Šiuo metu kinuose rodomas filmas „Juodoji pantera. Wakanda amžiams“ yra trečias geriausias pandemijos laikotarpio superherojų filmas, pardavimais kol kas atsiliekantis tik nuo šių metų daktaro Streindžo nuotykių filme „Daktaras Streindžas beprotybės multivisatoje“ (angl. „Doctor Strange in the Multiverse of Madness“) ir 2021-ųjų metų veiksmo ir nuotykių filmo „Žmogus-voras: nėra kelio atgal“ (angl. „Spider-Man: No Way Home“).

Komentarai