Naujienos

Juodojoje komedijoje „Plastikiniai pistoletai“ – viskas, kas blogai su šiuolaikine visuomene

Kadras iš filmo „Plastikiniai pistoletai“

Kaip jaustumėtės, jeigu vieną dieną jus apkaltintų kraupiu nusikaltimu, nors esate visiškai nekaltas? O socialinių tinklų detektyvės būtų įsitikinusios jūsų kaltumu ir net kvailiausiais būdais stengtųsi iš jūsų išpešti prisipažinimą? „Kruvini apelsinai“ režisierius Jean-Christophe‘as Meurisse‘as į kino teatrus sugrįžta su socialinės satyros komedija „Plastikiniai pistoletai“ (Les pistolets en plastique, 2024), Lietuvos kino teatruose rodoma nuo balandžio 18 d.

Apie policijos komisarą Zavatą (akt. Anthony Paliotti) patologoanatomai jau kurį laiką skleidžia legendas. Pasak šių, policijos nindzė miega tik valandą per parą, jis padėjo amerikiečiams surasti Bin Ladeną ir turi šikšnosparnio kraujo. Su šeima įsiruošęs į atostogas Argentinoje, šis super herojus identifikuoja Polį Bernardeną, šeimos nužudymu kaltinamą vyrą. Tik Danijoje į policijos gniaužtus pakliūna ne Polis, o prisiekęs linijinių šokių entuziastas Mišelis Iuzesas (akt. Gaëtan Peau), kuriam dabar tenka bandyti įrodyti savo nekaltumą. Tuo tarpu dvi bendražygės – Lėja (akt. Delphine Baril) ir Kristina (akt. Charlotte Laemmel), apsėstos šios bylos ir gavusios 4-tojo laipsnio feisbuko tyrėjų diplomus, entuziastingai leidžiasi į nusikaltėlio paieškas. O kažkur Pietų Amerikoje, skambant bažnyčios varpams ir meilės priesaikoms, prasideda naujas gyvenimas…

Aštraus humoro ir siaubo derinys nėra naujiena režisieriui J. C. Meurisse’ui. 20 metų pradirbęs teatre jis pastatė 15 spektaklių, per kuriuos išvystė humorą, smurtą ir emocijas apjungiančią formą. Nors „Plastikiniai pistoletai“ yra tik trečiasis jo filmas, režisieriaus kino kalbą jau buvo galima pastebėti jo ankstesniame kūrinyje „Kruvini apelsinai“, kur humoras peržengia visas ribas.

Kadras iš filmo „Plastikiniai pistoletai“

Pro taiklią scenaristų J. C. Meurisse‘o ir Amélie Philippe plunksną neprasprūsta niekas. Filme aptarinėjamas ir Celine Dion namų interjeras, Madonos įnoriai, juokaujama itin nepatogiomis temomis, tad jautriems žiūrovams siūloma iš anksto pasiruošti. Filmo veikėjai siurrealistiniai arba kaip pats režisierius juos vadina – „plastikiniai“, nužengia tarsi iš senųjų filmų ir televizijos ekranų. Čia rasite tiek Tarantinui, ir broliams Coenam‘s būdingą kraujišką žiaurumą, persipinantį su juodu humoru, tiek senųjų detektyvų elementų ir šiuolaikinės visuomenės refleksijų.

„Plastikiniai pistoletai“ per humorą žvelgia į šiuolaikines realijas. Dvi mėgėjos detektyvės Lėja ir Kristina atspindi visuomenės susižavėjimą kriminalinėmis istorijomis ir sąmokslo teorijomis. Režisieriaus teigimu šie mėgėjai detektyvai dabar itin madingi: „bet manęs visiškai nedomina mada. Mane labiau domino, kaip šios dvi moterys stengiasi pabėgti nuo savo kasdienybės. Jos ieško kažko kito, stipresnių emocijų, jaudulio ir to pasekoje išleidžia savo vidinius monstrus. Iš pradžių ši juosta atrodo kaip kelio filmas „Telma ir Luiza“, tačiau jis pralaužia šias ribas ir virsta vesternu“.

Režisierius filme laisvai laviruoja žanrais, kurie padaro filmą dar labiau intriguojančiu. „Filme aš įvelku blogį į komediją. Kinas yra emocinė patirtis ir mes, mano nuomone, negalime apsibrėžti tik vienu žanru. Todėl laviruoju tarp komedijos ir siaubo. Mane linksmina prancūzų susižavėjimas siaubingomis istorijomis. Naujienose pilna siaubo, kančios ir nelaimių. Jos veikia žmones kaip pramogų forma, tačiau taip pat yra žmogaus būklės atspindys,“ – pasakoja J. C. Meurisse‘as.

Juodoji komedija „Plastikiniai pistoletai“ – broliams Coenams ir  Tarantinui neabejingų žiūrovų lauks nuo balandžio 18 d.

Filmo anonsas:

Komentarai
Šiuolaikiniai filmai iš pasaulio kino festivalių Lietuvos kino teatruose.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas