fbpx
Naujienos

Juostos „Lapių kelionė ledynuose“ režisierių įkvėpė per naujienų laidą parodyta istorija: iškart supratau, kad ji verta filmo

Kadras iš filmo „Lapių kelionė ledynuose“.
ACME FILM archyvas

Prancūzų režisierius Guillaume Maidatchevsky, prieš penketą metų padovanojęs kvapą gniaužiantį pasakojimą „Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją“, sugrįžta su nauja istorija iš neišsemiamų gyvosios gamtos lobynų. Šįkart režisieriaus taikiklyje – jaunų poliarinių lapių porelė. Jau šį penktadienį, sausio 5 dieną, Lietuvos kino teatruose pasirodysiančią Ingos Valinskienės įgarsintą juostą „Lapių kelionė ledynuose“ įkvėpė 2018-aisiais per naujienų kanalus rodyta istorija. „Iškart supratau, kad ji verta filmo. Tai nuostabi nuotykių pilna istorija apie meilę ir draugystę“, – sako režisierius.

Žinių reportaže buvo pasakojama, kaip trys krabus žvejoję žvejai išgelbėjo poliarinį lapiuką, kuris plūduriavo ant ledo lyties ir buvo jau tik laiko klausimas, kada jis žus.

„Mane sukrėtė tie vaizdai. Gyvūnas buvo šlapias, drebantis, sušalęs ir išsigandęs. Tai akivaizdus klimato atšilimo tragedijos įrodymas. Tereikėjo sukurti tik priešistorę, kaip tas vargšelis ten atsidūrė. Tačiau galime drąsiai sakyti, jog „Lapių kelionė ledynuose“ yra tikra istorija iš tikro gyvenimo“, – pasakojo G. Maidatchevsky.

Režisierius savo meilę laukinei gamtai jau yra ne kartą parodęs ankstesniuose filmuose. Stebėti gyvūnus, ypač nykstančius, nuo pat jaunų dienų buvo jo aistra.

„Dauguma žmonių rūpinasi tik savimi, liūdi, kai dieną tenka išgyventi be mobiliojo telefono ar interneto. Tačiau yra galybė už mus silpnesnių, kuriems iš tiesų reikia mūsų pagalbos. Tikiuosi, kad mano filmas darkart tai primins ir leis atsigręžti į gamtą“, – tikina režisierius.

Filmas „Lapių kelionė ledynuose“, kuris filmuotas Kanadoje, realioje gamtoje, pasakos apie lapes Kiną ir Juką, kurie ruošiasi pirmą kartą gyvenime tapti tėvais. Norint, kad šis procesas praeitų sklandžiai, visų pirma reikia gerai maitintis. Tolimoje šiaurėje ši užduotis ir įprastomis sąlygomis nėra iš lengvųjų. O sąlygos toli gražu nebėra paprastos. Šylantis klimatas maisto ieškančias lapes verčia keliauti vis toliau nuo gimtųjų vietų. Vienos tokios kelionės metu ištinka tragedija: atskilęs ledas atskiria Kiną ir Juką.

Dabar šiems gyvūnams teks pasitelkti visą savo išmintį, gudrumą, nuojautą bei drąsą, kad išvengtų kiekviename žingsnyje tykančių pavojų ir ne tik sėkmingai sugrįžtų namo, bet ir suspėtų tai padaryti iki tos akimirkos, kai pasaulį išvys jų vaikučiai.

„Lapių kelionė ledynuose“ Lietuvos kino ekranuose pasirodo jau šį penktadienį, sausio 5 dieną.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"