fbpx
Naujienos

Juostos „Redirected / Už Lietuvą!“ užkulisiais su žiūrovais dalinsis aktoriai

Kadras iš filmo „Redirected / Už Lietuvą!“  „Kino kulto“ archyvas
Kadras iš filmo „Redirected / Už Lietuvą!“
„Kino kulto“ archyvas

Lietuvos kino teatruose ir toliau nenuslūgstant susidomėjimo bangai naujausia Emilio Vėlyvio juosta „Redirected / Už Lietuvą!“, žiūrovai kviečiami pokalbiui su jos aktoriais. Penktadienį, vasario 7 d., po seanso „Skalvijos“ kino centre su žiūrovais bendraus filmo prodiuseris, aktorius Andrius Paulavičius, aktoriai Sonata Visockaitė ir Mindaugas Papinigis. Tai pirmasis kūrybinės filmo komandos susitikimas su vilniečiais.

Pasak filmo kūrėjų, vienas didžiausių aktorių iššūkių buvo darbas margoje tarptautinėje aktorių komandoje. Per 50 aktorių, tarp kurių britų žvaigždynas, Australijos, JAV, kitų šalių vardai, nuolat improvizavo, plušo detalė po detalė ryškindami savo personažus ir linksmai leisdami laiką kartu.

Anot M. Papinigio, suvaidinusio akmeninio veido banditą Vovą, geriausia, ką jis gavo per „Redirected / Už Lietuvą!“ filmavimus – daug pamokų iš geriausių savo sričių specialistų. Pasak jo, filmo virtuvę užtikrintai valdė savo amatą išmanantis režisierius, puikiai į vaidmenis įsigyveno aktoriai, negailėdami patarimų mažiau patyrusiems kolegoms, profesionaliai dirbo kitų sričių meistrai – operatoriai, dailininkai, montažo specialistai bei kt.

Tuo metu aktorė Sonata Visockaitė, kuriai juostoje teko „Guolio“ barmenės vaidmuo, teigia, kad „Redirected / Už Lietuvą!” – ne tik pramogai. Filme ji įžvelgia ne vieną paslėptą potekstę ar mintį, vertą pagvildenimo. Aktorė jomis pasidalins su žiūrovais, kaip ir bendro darbo su E. Vėlyviu sukaupta patirtimi. Ankstesniame režisieriaus filme „Zero 2“ ji suvaidino prodiuserę Vitą.

Susitikimo metu bus proga ne tik sužinoti kaip sekėsi bendras tarptautinės aktorių komandos kūrybinis darbas ar kokie siužeto vingiai taip ir nepasiekė ekrano, bet ir apie artimiausius filmo kūrėjų planus – juostos pristatymą Didžiosios Britanijos, Rusijos ir kitų šalių žiūrovams, svarstymus kurti jos tęsinį. Į šiuos klausimus galės atsakyti vienas iš filmą prodiusavusios kompanijos „Kino kultas“ prodiuserių Andrius Paulavičius. Beje, juostoje jis sukūrė epizodinį pikto rusakalbio Vilniaus taksisto vaidmenį.

Pagal kino teatruose surinktas pajamas „Redirected. Už Lietuvą!“ šiuo metu yra daugiausiai pajamų surinkęs lietuviškas filmas.

Daugiau www.skalvija.lt

Komentarai