fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

K. Sabolius: „Programa „Meistrai“ – kokybiškas, klausimus užduodantis kinas“

Kristupas Sabolius Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kristupas Sabolius
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Nenumaldomai artėjant visų Lietuvos sinefilų laukiamiausiam metų įvykiui – „Kino pavasariui“, buvo pristatyta žymių kino kūrėjų pavardėmis gausi programa „Meistrai“. Ją jau antrus metus remia išmanusis festivalio partneris „Omnitel“. Šiemet itin stipri programa pakvies sudėtingų temų ir neįtikėtinų kinematografinių potyrių nebijančius žiūrovus.

„Mūsų įmonė ir „Kino pavasaris“ tam tikra prasme yra broliai, nes būtent šiandien sukanka lygiai dvidešimt metų nuo pirmojo skambučio mobiliuoju telefonu Lietuvoje. Džiaugiamės mūsų bendradarbiavimu, nes tai yra išskirtinis reiškinys mūsų šalyje savo mastu ir kokybe“, – pristatymo metu kalbėjo „Omnitel“ atstovė Jūratė Rupšienė.

„Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta pažymėjo, kad kino meistrai dažnai tampa savo vardo įkaitu, o kartais tas vardas ima ir nuvilia. Ir patikino, kad sudarinėjant šią programą, stengtasi žiūrovus nuo to apsaugoti.

Tarp 17 programos filmų išvysite net keturis „Oskarus“ šiemet laimėjusią meksikiečių režisieriaus Alejandro Gonzálezo Iñárritu juodąją komediją „Žmogus–paukštis“ („Birdman“), Rusijoje prieštaringai vertinamą, „Oskarui“ nominuotą, režisieriaus Andrejaus Zviagintsevo dramą „Leviatanas“ („Leviathan“), ilgiausią festivalio filmą, net 5,4 valandos trunkantį, filipiniečių režisieriaus Lavo Diazo šedevrą „Iš to, kas yra prieš“ („From What Is Before“), 2015 m. Berlyno kino festivalyje „Auksiniu lokiu“ apdovanotą kontroversišką iraniečių režisieriaus Jafaro Panahio juostą „Taksi“ („Taxi“).

Devynių garsių režisierių kompiliacija

Programos atidarymo renginį vainikavo filmo „Pokalbiai su dievais“ („Words With Gods“) peržiūra. Tai filmas-koliažas, susidedantis iš devynių trumpų pasakojimų apie skirtingas kultūras ir tikėjimus – nuo katalikybės ir islamo iki aborigenų spiritualizmo ir ateizmo. Kiekvieną jų režisavo pripažinti kino kūrėjai, tarp kurių: Emiras Kusturica, Bahmanas Ghobadi, Hectoras Babenco ir kt.

Filmo idėja kilo meksikiečių scenaristui Guillermui Arriagai (parašiusiam scenarijus tokiems filmams kaip „Meilė – tai kalė“, „21 gramas“, „Babelis“), pasakojimų eiliškumą sudėliojo Nobelio premijos laureatas, Peru rašytojas Mario Vargasas Llosa, o garso takelį koordinavo ir pagrindinę dainą sukūrė muzikantas Peteris Gabrielis.

Anot filmą pristačiusio filosofo, rašytojo ir vertėjo Kristupo Saboliaus, šis filmas yra toks, koks nori būti „Kino pavasaris“ – užduodantis daugiau klausimų, nei suteikiantis atsakymų. K. Sabolius filmo idėją – pakalbėti apie religiją – įvertino kaip šiais laikais rizikingą, o patį sumanymą, kuris, beje, kilo ateistui, išties pavykusiu.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Vho58fKMhto

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.