fbpx
Naujienos, Reportažai

Kai „Kino pavasaris“ šaukia – tu eini. Energingai prasidėjo didžiausia kino šventė

Festivalio „Kino pavasaris 2023“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Vakar, kovo 16-tą, energingai atidarytas 28-asis didžiausias Lietuvoje kino festivalis – „Kino pavasaris“. Jis truks 10 dienų įvairiuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

„Kai šaukia kinas, tu eini. Taip gera vėl susitikti. Galėčiau iškilmingai skelbti festivalyje atidarytą, bet ką tai pakeistų, nes jis jau prasidėjo.

Kai kino festivalis prilygsta nacionalinei šventei, kai tau prieš akis visas pasaulio kinas, kai žinai, kad pamatysi kino teatre daugybę filmų, bet dar daugiau bičiulių. Tai – unikalūs „Kino pavasario“ aspektai, kurie mus visus ištinka skirtingai, bet jaudina vienodai smarkiai. 28-asis „Kino pavasaris“ atėjo, ačiū, kad atėjote ir jūs“, – kino šventės atidarymu džiaugėsi Vilniaus miesto kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorius Algirdas Ramaška.

Festivalio „Kino pavasaris 2023“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Susirinkusiuosius vaizdo įrašu pasveikinęs Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys džiaugėsi, kad šiemet festivalyje itin gausiai bus pristatomi Lietuvos kino kūrėjai.

„Šių metų festivalio pavadinimas „Kai šaukia kinas, tu eini“ labai tiksliai atspindi kino, kaip meno rūšies, trauką bei magiją. Džiugu, kad šiemet festivalis dar labiau paaugęs ir jungiasi prie tarptautinio tinklo „Smart7“. Vienuolika dienų truksianti kino šventė siūlo solidžią programą, platų filmų spektrą, šiltai ir jautriai atskleidžiantį universaliąsias žmogiškąsias temas, bet ir savo ir mūsų laisvę būti ir kurti kovojančius Ukrainos menininkus“, – kalbėjo ministras.

Vietoje Vilniaus mero, negalėjusio dalyvauti šventėje, atidarymo svečius pasveikino jo pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Festivalio „Kino pavasaris 2023“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Neabejoju, visi čia esantys laukiame 28-ojo „Kino pavasario“, laukiame tų filmų, kuriuos žiūrėsime per 10 ateinančių dienų, bet dar labiau laukiame susitikimų, pokalbių, žvilgsnių ir to bendrystės jausmo, kad visi esame viena bendruomenė, mylinti kiną.

Džiaugiuosi, kad „Kino pavasaris“ šiais metais tapo labai svarbiu nugalėtoju konkurse ir gavo Vilniaus miesto organizacijos statusą. Jis suteikiamas trejiems metams. Linkiu daug prasmingų „Kino pavasarių“, daug prasmingų darbų, kad plėstumėtės, augtumėte ir niekada jūsų salės nepritrūktų žiūrovų“, – kalbėjo ji.

Atidarymo vakarą žiūrovai žiūrėjo be vieną, o du filmus. Tarptautinius apdovanojimus skinantį režisierės Charlotte Wells debiutą „Po saulės“ bei Kanuose pernai pristatytą režisieriaus Vytauto Katkaus trumpametražį „Uogos“.

Atidarymo akimirkos

LKC finansuojamo projekto „Lietuviško kino sklaida internetinėje erdvėje 2023“ tekstas
LKC
Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.