fbpx
Naujienos, Kino pavasaris

Kaip atitaisyti gyvenimo klaidas – jausmingo ir viltingo filmo „Devintas žingsnis“ premjera „Kino pavasaryje“

 

Režisierė Irma Pužauskaitė
Roberto Dačkaus nuotrauka

Trečiadienio vakarą kino festivalyje „Kino pavasaris“ įvyko režisierės Irmos Pužauskaitės debiutinio filmo „Devintas žingsnis“ premjera. Raudonuoju kilimu žengė filmo kūrybinė komanda bei kviestiniai svečiai – aktoriai Aistė Diržiūtė, Dominykas Vaitiekūnas, Emilija Latėnaitė, režisierius Saulius Baradinskas, verslininkas Vladas Lašas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Viltis tikrai yra, o tai, kas atrodo nepasiekiama fantazija – virsta nuostabiais dalykais,“ – jautrią premjeros temą komentavo M. Navickienė.

Filmo centre – dvylikos žingsnių programoje dalyvaujantis Linas (akt. Valentinas Novopolskis). Dabar jis yra ties devintuoju – prisiimti atsakomybę ir atsiprašyti įskaudintųjų. Trisdešimt šešerių metų vyras gauna galimybę pasirūpinti vaikystėje palikta septyniolikmete dukra Ieva (akt. Gerda Čiūraitė). Apsigyvenę kartu, susvetimėję tėvas ir dukra bando vėl suartėti, tačiau tai nelengva. Situacija dar labiau komplikuojasi, kai geriausia Ievos draugė Maja (akt. Angelina Daukaitė) pajunta simpatiją jos tėčiui. Jiems visiems trims teks atrasti savo tiesas bei kelią tarp sumišusių jausmų ir moralinių dilemų.

„Devintas žingsnis“ premjera
Audriaus Solomino nuotrauka

 

Filmo režisierė Irma Pužauskaitė – pirmoji intymių scenų koordinatorė Baltijos šalyse. „Nenuostabu, kad savo debiutiniame filme ji drąsiai renkasi nepatogias neįmanomų santykių ir sumišusių jausmų temas.“ – atsiliepia „Kino pavasario“ programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

„Devintame žingsnyje“ nagrinėjamos net kelios visuomenei aktualios ir opios temos, tokios kaip priklausomybės, konfliktų kupini tėvų ir vaikų santykiai, normų ribas peržengiančios meilės peripetijos, sizifiškos pastangos išpirkti praeities klaidas. Tačiau skirtingai nei dauguma panašios tematikos filmų, „Devintas žingsnis“ fokusuojasi ne į didžiausius nuopuolius, o į gijimo procesą ir skriaudų atitaisymą. Ne veltui „Kino pavasario“ premjeroje kalbinti žiūrovai akcentavo būtent juostos viltingumą, šviesumą ir jautrumą.

„Tai yra šviesus filmas. Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių jį pamatytų, nes jis nuoširdus ir tikras.“ – po peržiūros įspūdžiais dalinosi S. Baradinskas.

„Šio filmo tema – atsakomybės prisiėmimas ir atleidimas“ – reziumavo režisierė I. Pužauskaitė. „Manau, kad tas visas emocijas išgyvenau ir kino aikštelėje. Teko ir atleisti, ir paleisti, ir atsiprašyti, ir prisiimti atsakomybę. Ir tai vis dar tęsiasi, nes filmo kelias nesibaigė“.

Nacionalinė „Devinto žingsnio“ premjera Lietuvos kino teatruose įvyks spalio 6 d.

Filmas jau aplankė septynis kino festivalius užsienyje, o Italijoje vykusiame Lecce filmų festivalyje laimėjo net du apdovanojimus – geriausio operatoriaus (Jacek Podgórski) ir žiūrovų simpatijų. Juostoje taip pat vaidina talentingi kino ir teatro aktoriai, tokie kaip Marius Repšys, Lina Rastokaitė ir kiti. Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras ir LRT.

 

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"