fbpx
Festivaliai, Kino pavasaris, Lietuvoje, Naujienos

Kaip susidėlioti „Kino pavasaris“ asmeninį repertuarą?

Kadras iš filmo „Po saulės“

Festivalis „Kino pavasaris“ prasidės jau kovo 16 d., kaip ir kiekvienais metais, komanda padirbėjo iš peties ir parengė nuostabią kino programą. Gausu naujų dar nematytų fimų, taip pat nacionalinių premjerų, ilgai lauktų filmų, trumpametražių bei kino klasikos. Tai kaip išsirinkti?

Dėl skonio nesiginčijama ir kiekvienas žinoma renkasi pagal save. Jei nežinote, ką pasirinkti, visada verta atkreipti dėmesį į festivalio programos sudarytojų ar festivalio komandos narių rekomendacijas. Jie filmus pasižiūri iš anksto, todėl gali padėti išsirinkti.

Taip pat visada verta perskaityti kino kritikų (rekomenduojame nepraleisti: Edvino Pukštos, Gedimino Kuktos, Vlado Rožėno, Živilės Pipinytės, Izoldos Keidošiūtės, Monikos Gimbutaitės ir kt. ) ar kino tinklaraštininkų (KINFO, DFCitas, Cinema Bang Bang, Kindeksas, Kinomanija.lt ir kt.) nuomones ir kliautis jų rekomendacijomis. Tiesa, tokie sąrašai dažniausiai atsiranda jau prasidėjus festivaliui. Išimtis būna kino kritikai, kurie keliauja po festivalius ir yra jau matę dalį filmų arba puikiai išmanydami kino režisierių filmus – gali nukreipti teisinga linkme.

Ir žinoma, kartais užtenka prisėsti prie programos, paskaityti aprašymus, pasižiūrėti anonsus ir išsirinkti ką žiūrėti ar pasikliauti kine besidominčių draugų rekomendacijomis.

Dar norėčiau palinkėti bent vieną filmą pasižiūrėti spontaniškai ar inerciškai – gavus rekomendaciją kino teatre arba radus laisvo laiko nueiti į filmą per daug juo nesidomėjus. Taip kartais įvyksta patys nuostabiausi kino atradimai.

Programoje yra ir „Oskarams“ nominuotų filmų, tai: „Po saulės“ (Aftersun), „TÁR“ (Tár), „Gyventi“ (Living), „Tiek grožio, tiek skausmo“  (All the Beauty and the Bloodshed).

Kadras iš filmo „Tár“ „Kino pavasaris“ 2023


Ir nepamirškite kino klasikos – tai laiko jau patikrinti filmai, ir šiemet jų gausu programoje: „Mažylis“ (The Kid) (TIK LNOBT), „Operos fantomas“ (The Phantom of the Opera) (TIK LNOBT), vis programa „Pati gražiausia apgaulė“, ir žinoma pernai kritikų geriausiu filmu pripažintas „Žana Dilman, Komercijos krantinė 23, 1080 Briuselis“ (Jeanne Dielman, 23 Commerce Quay, 1080 Brussels).

Kadras iš filmo „Mažylis“ Festivalis „Kino pavasaris“

Ir visgi, kaip susidaryti asmeninį repertuarą?

  1. Prisijugti (ar susikurti savo vartotoją) festivalio „Kino pavasaris“ puslapyje.
  2. Atsidaryti filmų programą. ČIA.
  3. Susižymėti visus dominančius filmus.
  4. „Mano aplinka“ skiltyje pereiti per pasirinktų filmų sąrašą ir pasirinkti labiausiai pagal laikus tinkamus seansus.
  5. Atsidaryti skiltį „Mano seansai“ – turite asmeninį „Kino pavasario“ filmų repertuarą.

Nepamirškite, kad kovo 3 – 4 dienomis ir kovo 13-14 dienomis vyks specialios bilietų akcijos už speacialą kainą. Sąlygos čia.

O jei filmų sąraše labai labai daug – tai festivalis šiemet siūlo naujovę – žiūrovo akreditaciją. Galioja ji tik Forum Cinemas Vingis, visos sąlygos čia.

Susitiksime kino salėse.

Komentarai
Kinas - man tai galimybė pamatyti pasaulį kitų žmonių akimis, kartais gražesnį - žavesnį, kartasi žiauresnį ir sukrečiantį iki sielos gelmių, tai galimybė nukeliauti, į bet kurį laikmetį, į bet kurią erdvę. KINFO - nes čia kinas gyvas, apie jį kalbama, rašoma, diskutuojama, apie jį skleidžiama žinia visiems bendraminčiams. Aš čia, nes norisi, kad apie kino pasaulį, egzistuojantį čia pat Lietuvoje ir tą už jūrų marių sužinotų kuo daugiau žmonių.