fbpx
Naujienos

Kam šeimos santykių dramą „Geležiniai gniaužtai“ rekomenduoja psichoterapeutas?

„Geležiniai gniaužtai“
Kino Pavasaris Distribution

„Riedėjo ašaros, nes taip aiškiai supratau, ką mačizmas, vyriškumo rolių gniaužtai, narciziško tirono-tėvo vaidmuo šeimoje padaro su vyrais“, – pažiūrėjusi filmą „Geležiniai gniaužtai“ atviravo visuomenės veikėja, menininkė Neringa Rekašiūtė. Ji į šį filmą rekomenduoja vestis savo vyrus, sūnus, tėvus ir draugus – naujausias studijos „A24“ pristatomas naujausias režisieriaus Seano Durkino darbas jau rodomas Lietuvos kino teatruose.

Anonsas: 

 

„Bene labiausiai nustebino tai, kad filmas apie sportą gali užkabinti tiek skirtingų ir įvairių emocijų. Tai gailestis, baimė, liūdesys, džiaugsmas, pasididžiavimas, ir tuo pačiu dar kalbama apie pasirinkimus ar jų nebuvimą“, –  įspūdžiu po seanso dalinosi pasichoterapeutas Dainius Jakučionis. Anot jo, kai pagrindiniai herojai renkasi, filme subtiliai parodoma, kas tiems pasirinkimams turi didžiausią įtaką: „Įtikinimai nupiešiama šeimos dinamika, kurioje atsiskleidžia meilės ir noro įtikti schemos.“

Psichoterapeutas mano, kad jauniems tėvams šis filmas gali parodyti kas būna, kai neleidi rinktis pačiam vaikui: „Kai esi kontroliuojantis tėvas ir teisinga nuomonė yra tik tėvų nuomonė. Kaip meilės ir kontrolės jausmai susimaišo ir noras geriausio šeimai yra painiojamas su egocentrizmu. Filmas parodo kaip nereikėtų elgtis su savo vaikais emociniu atžvilgiu, bet skatinti sportuoti į tai neįeina.“

„Geležiniai gniaužtai“
Kino Pavasaris Distribution

„Pasakojimo esme tampa ne tai, ar bus pasiektas tikslas. Esmė – ar pavyks tikslo nebesiekti. Ar bus pabėgta nuo fanatiško noro nugalėti – kone būtinos biografinių juostų varomosios jėgos“, – intriguojantį klausimą kelia kino kritikas  Valdas Rožėnas. Jo „Geležinių gniaužtų“ recenzija skambėjo LRT KLASIKOS laidoje „Pilno metro“ ir yra publikuojama lrt.lt svetainėje.

„Man atrodo, kad tai daugiau nei filmas – tai kelionė į šeimos ryšių esmę. Ekrane matoma brolystė tokia tikra ir jaudinanti, kad norisi atkurti ryšį su savo broliu, ir visai nesvarbu,kad jis labai toli“, – sako JAV kino žiūrovas Jonas.

„Nerealus Zaco Efrono vaidmuo. Toks subtilus ir pilnas niuansų, kurie perteikia jo personažo patiriamą fizinį ir psichologinį skausmą. Labai rekomenduoju šį filmą, nesvarbu, ar jums patinka imtynės, ar ne“, – susižavėjimo neslepia internautas Joe. Tiesa, ne vienas sporto „negerbėjas“ po šio filmo tvirtina praleidęs naktį „YouTube“ peržiūrėdamas įspūdingiausias tikrųjų Von Erichų kovas…

Už emocinį nokautą garantuojančios sagos stovi tikra kino svajonių komanda. Tai psichologinių trilerių meistras, režisierius ir scenarijaus autorius Sean Durkin, dramos „Sauliaus sūnus“ (Son of Saul) operatorius Mátyás Erdély ir fantastiškas aktorių kolektyvas: širdžių daužytojas Zac Efron, serialo „Lokys“ (The Bear) žvaigždė ir naujasis „Calvin Klein“ veidas Jeremy Allen White, juostoje „Liūdesio trikampis“ (Triangle of Sadness) sužibėjęs Harris Dickinson ir vyriškoje kompanijoje spindinti Lily James.

Tikrais faktais paremtą vienos šeimos užmojų, triumfo ir prakeiksmo istoriją Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje rodo „Kino Pavasaris Distribution“.

Komentarai