fbpx
Naujienos

Kanų Didįjį prizą pelnęs filmas „Inside Llewyn Davis“ jau greitai Lietuvos kino teatruose

Kadras iš filmo „Inside Llewyn Davis“ „Garsų pasaulio įrašų“ archyvas
Kadras iš filmo „Inside Llewyn Davis“
„Garsų pasaulio įrašų“ archyvas

Sekmadienį pasibaigė jau 66-tasis Kanų filmų festivalis, kuriame apdovanoti reikšmingiausi metų kino filmai. Auksine Palmės šakele apdovanotas režisierius Abdellatifas Kechiche už juostą „Adelės gyvenimas“. Didijį prizą (Grand Prix) laimėjo garsiųjų brolių Coenų sukurtas filmas „Inside Llewyn Davis“, kuris jau greitai bus pristatytas ir Lietuvos žiūrovams.

Po kiekvieno savo filmo pristatymo ovacijomis palydimi broliai Ethanas ir Joelis Coenai, Kanų festivalyje pristatė naujausią darbą „Inside Llewyn Davis“. Kino kritikai buvo apstulbinti puikaus biografinių faktų ekranizavimo bei viso būrio garsiausių aktorių ir dainininkų pasirodymų ekrane, tad filmui pranašaujamas ir Oskaras.

Oskaro laureatai Coenai biografinėje juostoje filmuotis pakvietė „Didžiajame Getsbyje“ sužibėjusią Carey Mulligan, drauge su ja filme „Inside Llewyn Davis“ vieną pagrindinių vaidmenų atlieka Justinas Timberlake’as ir, žinoma, broliai neapsiėjo be etatinio savo aktoriaus – Johno Goodmano. Režisieriai pristato būtent tai, ko reikia žiūrovui: komediją su melancholijos atspalviu, lengvabūdiškumą ir galingą saviraišką, sukoncentruotą į menininko kūrybos išraišką. Filmas, kupinas koeniškų juokelių, pavadintas populiariausio atlikėjo albumo pavadinimu.

Tai istorija apie 1960-taisiais Niujorke dainas kūrusį bei atlikusį legendinį Dave Van Ronką. Režisieriai nepavadino pagrindinio filmo veikėjo šiuo vardu, nes teigė norintys sukurti juostą Van Ronkui atminti panaudodami jo biografijos faktus, tačiau ne personalizuoti jį ekrane. Filme persipina tuometinių menininkų kančios ir spindesys – režisieriai rodydami vieną veikėją parodo visus tuo laikotarpiu kūrusius menininkus. Įspūdį sustiprina puikiai Justino Timberlako bei Carey Mulligan atliekamos dainos.

Lietuvos kino teatruose biografinė komedija „Inside Llewyn Davis“ pasirodys netrukus.

„Garsų pasaulio įrašų“ informacija

Komentarai