fbpx
Naujienos

Kanų kino festivalio filmas „Zils Marijos debesys“ kino centre „Garsas“

Kadras iš filmo „Zils Marijos debesys“ Kino centro „Garsas“ archyvas
Kadras iš filmo „Zils Marijos debesys“
Kino centro „Garsas“ archyvas

Nuo gegužės 29 d. kino centro „Garsas“ žiūrovų laukia nauja filmo premjera „Zils Marijos debesys“. Kanų kino festivalyje pernai pristatyta juosta „Zils Marijos debesys“ (Clouds of Sils Maria, 2014) sutikta itin palankiai. Vieni ją gyrė už išmintingą ir gilų žvilgsnį į bėgantį laiką, įpliekstą diskusiją apie kūrybos ir populiarumo kainą šiandien, besikeičiantį talento ir šlovės suvokimą, kiti žavėjosi meistriška aktorių vaidyba, ypač prancūzų taip mylimos Juliette Binoche. Už ironišką ir kritišką žvilgsnį į kino pasaulį komplimentų negailėta filmą režisavusiam prancūzui Olivier Assayasui.

„Zils Marijos debesys“ pasitelkiamas netikėtas dviejų aktorių – Juliette Binoche ir Kristen Stewart derinys. J. Binoche vaidina Mariją Enders, žymią beveik 50 metų aktorę, kuri išgyvena skyrybas ir nori parduoti savo butą. K. Stewart vaidina Valentiną, maždaug dvidešimties, protingą, šiek tiek skeptišką asmeninę asistentę. Jų tarpusavio ryšys atskleidžiamas per pirmas penkias minutes. Kelionės traukiniu į Austriją metu pagerbti Wilhelmo Melchioro, gerbiamo scenarijų rašytojų ir Marijos globėjo, Valentina sužino, kad jis mirė. Kai ji praneša žinią, Marija žiūri į ją šokiruota ir išsigandusi, jos akys ieško paramos.

„Tai filmas apie susitaikymą su laiku. Meno pasaulyje mane žavi kiekvienos kartos privilegija iš naujo suformuluoti svarbiausius klausimus. Meilės istorija, santuoka: šią istoriją pasakojant šiandien, ji visiškai kitokia, nei buvo papasakota prieš dvejus metus. Viskas keičiasi, kaip nuolat keičiasi mus supantis kraštovaizdis, kaip kinta dangus“, – sako režisierius O. Assayasas.

Binoche neslepia, kad šiame kino pasakojime daug paralelių su jos pačios gyvenimu. Su filmo heroje – sėkminga kino ir teatro aktore Marija Enders – Binoche sieja ne tik ta pati profesija, brandus amžius, tarptautinis pripažinimas, bet ir artima draugystė su asmenine asistente. Su ja, kaip pasakoja aktorė, išgyventas ne vienas pakilimas ir nuosmukis, tačiau iki šiol sieja gilus ryšys. Vienintelė ateitis, kurią gali turėti Marija, – pasikeisti, paleisti praeitį. Tai mane labai sujaudino. Tai visada skausminga. Tiesą sakant, skausmingas yra nesusitaikymas, bandymas kovoti. Kai nustojame kovoti, įvyksta stebuklas

Svarbius vaidmenis „Zils Marijos debesyse“ atliekančios jaunosios kartos aktorės – po „Saulėlydžio“ sagos išgarsėjusi Kristen Stewart bei su kiekviena diena populiarėjanti Chloe Grace Moretz nebijo improvizuoti, drąsiai trina ribas tarp vaidmens ir realybės, įpindamos detalių iš asmeninio gyvenimo, Holivudo realijų. Beje, K. Stewart šiemet įvertinta „Cezariu“ kaip geriausia antro plano aktorė už Valentinos vaidmenį. Ji tapo pirmąja JAV aktore, laimėjusia šį prestižinį prancūzų kino apdovanojimą.

Susitikime kino centre „Garsas“ naujoje filmo premjeroje „Zils Marijos debesys“!

Komentarai