fbpx
Naujienos

Kanus sužavėjęs ir „Scanoramą“ šiemet atidaręs filmas „Gurmaniška aistra“ atkeliauja į kino teatrus

Kadras iš filmo „Gurmaniška aistra”

Kanuose už geriausią režisūrą apdovanotas filmas „Gurmaniška aistra“ šiemet garbingai ir su gausiomis ovacijomis atidarė „Scanoramos“ festivalį Lietuvoje. Negana to, estetiška, subtili ir rafinuota prancūzų juosta yra pateikta svarstymams į 2024 metų „Oskarų“ Geriausio užsienio filmų kategoriją.  Jau visai netrukus, nuo lapkričio 24 dienos, ši ne tik maisto mylėtojus sužavėjusi romantinė drama bus pradėta rodyti šalies kino teatruose.

Laikydamasis geriausių maisto filmų tradicijų, režisierius Tranas Anh Hungas deda lygybės ženklą tarp dvasiškų bei juslinių malonumų, ir kviečia vienetinei kinematografinei patirčiai, kuri yra lygiai žadinanti apetitą ir jaudinanti.

„Turbūt sunku patikėti, bet mano tikslas nebuvo sukurti filmą apie gastronomiją. Kūriau romantišką istoriją, kuri parodoma per maistą, o didžiausias išsikeltas tikslas buvo sukurti kitokią juostą, nei visos kitos. Maistas buvo ir yra labai didelė bei svarbi Prancūzijos istorijos, diplomatijos dalis. Mes sugrąžinome tai į kino ekranus“, – sako režisierius Tranas Anh Hungas.

Šis kino genijus per kiek daugiau nei dešimtmetį sukūrė tris vaidybinius ir du trumpametražius filmus. Šiuo metu jis yra labiausiai pasaulyje pripažintas vietnamiečių režisierius. Jo filmai sulaukė kritikų pripažinimo ir pelnė prestižinius apdovanojimus, įskaitant „Auksinį liūtą“ (geriausias Venecijos kino festivalio filmas), „Cezarį“ (geriausias debiutas) ir „Oskaro“ nominaciją už geriausią filmą užsienio kalba. Filmas „Gurmaniška aistra“ Kanų kino festivalyje apdovanotas už geriausia režisūrą.

Į 1885-uosius žiūrovą nukelsianti juosta „Gurmaniška aistra“ pasakoja neprilygstamo virtuvės šefo Dodeno Bufano ir jo mokinės bei kolegės Eugenijos istoriją. Prieš daugiau nei 20 metų Eugenija (aktorė Juliette Binoche) pirmą kartą įžengė į Dodeno (akt. Benoît Magimelis) virtuvę. Smalsi ir talentinga paauglė greitai mokėsi virtuvės paslapčių ir pamažu tapo lygiaverte savo mokytojo partnere. 

Ieškant naujų receptų, bandant dar neragautus skonius ir ruošiant žadą atimančius patiekalus, kurie žavi pačius išrankiausius ir gerbiamiausius pasaulio šefus, auga ne tik abipusė Eugenijos ir Dodeno pagarba, bet ir simpatija vienas kitam, ilgainiui pavirstanti į aistringus romantiškus santykius. 

Supratęs, kad myli Eugeniją, Dodenas jai pasiperša. Tačiau laisvę ir nepriklausomybę itin vertinanti moteris jo pasiūlymą atmeta. Siekdamas užkariauti mylimosios širdį, Dodenas nusprendžia padaryti tai, ko niekuomet anksčiau nedarė: gaminti būtent jai. 

Ne tik maisto mylėtojus sužavėsianti romantinė juosta „Gurmaniška aistra“ kino teatruose pradedama rodyti lapkričio 24 dieną.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"