fbpx
Naujienos

Kardinaliai pasikeitęs J. Phoenixas sugrįžta į kino ekranus: režisierei L. Ramsay jis priminė velnią

Kadras iš filmo „Tavęs niekada čia nebuvo“

„Kai repeticijos metu Joaquinas ėjo kameros link, pamačiau jame velnią“, – apie amerikiečių aktorių Joaquiną Phoenixą sako Lynne Ramsay. Naujame škotų režisierės filme „Tavęs niekada čia nebuvo“ („You Were Never Really Here“) bene paslaptingiausias Holivudo aktorius suvaidino rafinuotu žiaurumu garsėjantį samdomą žudiką Džo. Už šį vaidmenį jis buvo apdovanotas Kanų kino festivalio „Auksine palmės šakele“.

Dėl vaidmens įtempto siužeto trileryje, kuris Lietuvoje pradedamas rodyti nuo penktadienio, balandžio 20 d., aktorius ne tik priaugo svorio ir užsiaugino vešlią barzdą. Filmavimo aikštelėje jis atsitvėrė tylos siena, o kad geriau įsijaustų į praeityje traumą patyrusio Džo psichologiją, klausėsi begalės įrašų su ginklų šūviais ir fejerverkų garsais. „Štai kas vyksta Džo galvoje“, – amerikiečių aktoriui kartojo režisierė.

Kadras iš filmo „Tavęs niekada čia nebuvo“

Kanuose ne tik geriausio aktoriaus, bet ir geriausio scenarijaus apdovanojimą laimėjęs filmas pasakoja apie buvusį karo veteraną, o dabar žudiką pagal iškvietimą Džo, kuris gauna naują užduotį – išlaisvinti į suaugusių vyrų pinkles pakliuvusią senatoriaus dukterį Niną. Pagrindinis precizišką tikslumą ir brutalumą demonstruojančio vyro ginklas – plaktukas.

Phoenixas prisipažįsta, jog prieš gaudamas vaidmenį naujame L. Ramsay filme, išgyveno ne patį lengviausią gyvenimo laikotarpį – nenorėjo vaidinti, neskaitė atsiųstų scenarijų, viskas aplink atrodė tamsu ir beprasmiška. Situacija pasikeitė, kai paklausęs garsaus operatoriaus Dariuso Khondji, kokius šiuolaikinius režisierius šis mėgsta, išgirdo vienintelę pavardę – Lynne Ramsay.

Trijų „Oskarų“ nominantas prisimena, kad filmavimo metu teko daug improvizuoti ir vaidinti itin nepatogiomis sąlygomis – pavyzdžiui, ankštuose ir tamsiuose kambariuose. Pasak jo, kūrybinė grupė norėjo išsilaisvinti iš bet kokių klišių, kurių apstu filmuose apie samdomus žudikus.

„Jei kas nors iš mūsų pajausdavo scenarijuje, jog vieną ar kitą sceną jau esame kažkur matę, stengdavomės iškart ją pakeisti“, – sudėtingą kūrybos procesą prisimena J. Phoenixas: „Norėjome pabėgti nuo idėjos apie herojišką vyrą“.

Po premjeros prestižiniame Kanų kino festivalyje L. Ramsay filmui iškart buvo prognozuojami svarbiausi apdovanojimai, nors pats aktorius atvirauja nesitikėjęs tapti geriausiu aktoriumi.

„Kaip matote, buvau tam visai nepasiruošęs“, – užlipęs į sceną atsiimti svarbiausio karjeros apdovanojimo ir rodydamas iš po juodų kelnių kyšančius sportbačius atsiprašė J. Phoenixas. Salė aktoriaus žodžius palydėjo juoku, šūksniais ir plojimais.

Kino kritikai filmą „Tavęs niekada čia nebuvo“ vadina „monstriško grožio kūriniu“, „naujos kino kalbos šedevru“ ir lygina su kultiniu Martino Scorsese’s filmu „Taksi vairuotojas“ („Taxi Driver“). Pastarasis kūrinys, pasak J. Phoenixo, jį patį įkvėpė tapti aktoriumi. Ankstesnis L. Ramsay filmas „Pasikalbėkime apie Keviną“ taip pat dalyvavo Kanų kino festivalyje ir buvo nominuotas „Auksiniam gaubliui“ už Tildos Swinton vaidybą.

Filmo „Tavęs niekada čia nebuvo“ treileris:

Komentarai