Šeštadienį „Skalvijos“ kino centre pakvips rudens nurausvintais lapais, medžio tošimi ir kitais gamtos radiniais. Šeimos su vaikais kviečiamos į „Karlsono kino“ popietę, skirtą gamtos paslapčių stebėjimui ir tyrinėjimui. Kartu su kino edukacijos specialiste Ginte Žulyte jie žiūrės gamtos stebėjimo malonumą dovanojantį prancūzų filmą „Tvenkinio paslaptys“ (La Clé des Champs, 2011), o po seanso imsis gamtos muziejaus kūrimo darbų.
Pasak G. Žulytės, filmas „Tvenkinio paslaptys“ jai pačiai tapo atradimu, nes išmokė stebėti gamtą, atskleidė, koks malonumas yra valandų valandas leisti gamtoje, įsiklausant, įsižiūrint, įsijaučiant į supantį pasaulį, bandant perprasti jo paslaptis. Tačiau jas įminti ne taip paprasta, o gal ir nebūtina?
Filmo „Tvenkinio paslaptys“ žiūrovai kviečiami pasinerti į magišką, kartais šiek tiek bauginančią, tačiau labai intriguojančią tvenkinio gyventojų kasdienybę. Jo herojai – du vieniši vaikai, netikėtai atradę apleistą tvenkinį. Atrodo, kad čia nieko įdomaus nevyksta, tačiau tik iš pirmo žvilgsnio. Pamažu prieš vaikus prasiskleidžia turtingas, margaspalvis gamtos pasaulis, žadinantis vis didesnį smalsumą ir pagarbą. Jis tampa slapta vaikų pabėgimo nuo suaugusiųjų pasaulio karalija; vieta, kur jie mokosi bendrauti vienas su kitu.
Norėdami kuo geriau atskleisti gyvybės ir netikėtumų kupiną tvenkinio pasaulį, filmo režisieriai Claude’as Nuridsany ir Marie Perennou naudojo įvairią išdidinimo ir transformavimo techniką: mikroskopus, endoskopus, baroskopus ir net specialiai šiam filmui sukurtą optinę įrangą, jautrią judesiui. Tik pasitelkę šią įrangą jie galėjo stebėti plika akimi nematomą tvenkinio gyvūniją, įsižiūrėti į jų detales, spalvas, įsiklausyti į paprasta ausim nepagaunamus garsus.
Filmo anonsas:
Beje, „Tvenkinio paslaptys“ yra ne pirmoji režisierių C. Nuridsany ir M. Perennou odė gamtos karalijai. Prieš keliolika metų juos visame pasaulyje išgarsino juosta „Mikropasaulis“ (Microcosmos: Le peuple de l’herbe, 1996 m.). Žiūrovus ji nudangino į tik fantazijose regėtą vasarišką pievą, turtingą dar nematytų skraiduolių ir kitų gyvių.
„Karlsono kino“ programos sudarytojai atkreipia dėmesį, kad po „Tvenkinio paslapčių“ peržiūros „Skalvijoje“ vyks praktinis užsiėmimas vaikams. Kartu su edukacijos specialiste G. Žulytė jie dalinsis mintimis apie filmą, kalbėsis apie tai, ar filmas gali parodyti tokį pasaulį, kokio mes kasdienybėje dar nesame matę. Vėliau bus kuriamas gamtos muziejus iš atsineštų augalų, jų dalių, pačių įvairiausių gamtos radinių ir gyvūnų nuotraukų; viso to, kuo šiuo metų laiku turtinga gamta.
Kino centro „Skalvija“ informacija