fbpx
Naujienos

Kartu su režisieriais A. Blaževičiumi ir M. Sargsyanu moksleiviai kurs šimtmečio dokumentiką

Dokumentika mokykloje
LKC archyvas

Nuo šiandien įvairių Lietuvos mokyklų moksleiviai jau ketvirtą kartą dalyvaus kūrybinėse kino dirbtuvėse su profesionaliais kino režisieriais Andriumi Blaževičiumi ir Maratu Sargsyanu. Tai tęstinio Lietuvos kino centro inicijuoto kino edukacijos projekto „Dokumentika mokykloje“ dalis. Kita šio projekto dalis – video darbų konkursas, kuriame vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami savarankiškai kurti video darbus ir dalyvauti geriausio trumpo dokumentinio filmo konkurse bei laimėti 100 eurų vertės prizą.

Daugiau nei per mėnesį režisieriai Andrius Blaževičius ir Maratas Sargsyanas apsilankys dešimtyje Lietuvos mokyklų Marijampolėje, Ukmergėje, Radviliškyje, Pakruojyje, Plungėje, Klaipėdoje, Jurbarke, Vilniuje, Panevėžio ir Ukmergės rajonuose. Dalyvaudami jų vedamose kūrybinėse kino dirbtuvėse moksleiviai turės galimybę patys patirti, kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas, susipažins su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandys kino profesijas (režisieriaus, operatoriaus, dailininko, montažo, garso režisieriaus ir kt.), naudos tikrą kino techniką. Taip pat moksleiviai susipažins su dokumentinio kino specifika, o kurdami savo filmus ieškos aktualių temų ir herojų.

Šių metų konkurso tema – „LIETUVA. 100. MES“. 2018 m. minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Tai galimybė apmąstyti, kaip pasikeitė Lietuva per šį laikotarpį. Kokią Lietuvą, sulaukusią šimto metų, mato moksleiviai, ką šis šimtmetis reiškia jiems. Nebūtinai tai svarbūs istoriniai įvykiai, ryškūs pasikeitimai ar dideli pasiekimai, gal tiesiog atspindžiai mažose įprasto gyvenimo detalėse. Juk Šimtmetis – ne tik minėjimai ir šventės. Šimtmetį gyvename kasdien, jis yra čia ir dabar, aplink mus su kasdieniais mūsų pasirinkimais.

Dalyvavimas video darbų konkurse – tai galimybė išbandyti savo jėgas kine, kuriant trumpą dokumentinį filmą. Konkurso dalyviai – visi 7–12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą.

Vertinant konkurso dalyvius darbus, bus atsižvelgiama į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, vaizdų išraiškingumą, techninį išbaigtumą. Filmo trukmė – ne ilgesnė nei 5 minutės. Konkurso dalyviai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją, geriausio filmo autoriui bus įteiktas 100 eurų vertės prizas laisvalaikio pramogoms.

Kino edukacijos projekto „Dokumentika mokykloje“ tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Kaip dalyvauti konkurse?

  • Kurdami filmą naudokitės „Trumpo dokumentinio filmo kūrimo gairėmis“ (rasite čia).
  • Reikalavimai video darbams pateikti konkurso taisyklėse (rasite čia).
  • Video darbus reikia pateikti iki 2018 m. balandžio 15 d.
  • Darbų pateikimo tvarka:
  • įkelti į interneto svetainę youtube.com;
  • išsiųsti laišką el. paštu info@lkc.lt („Video darbų konkursui“), kuriame yra:
  • nuoroda į youtube.com patalpintą video darbą,
  • užpildyta Dalyvio anketa (rasite čia).
Komentarai