fbpx
Festivaliai, Reportažai

Kasdieniai herojai – 9-ajame tarptautiniame vaikų ir jaunimo festivalyje

Kristina Sereikaitė, Tarptautinio vaikų ir jaunimo festivalis
Kristina Sereikaitė, Tarptautinio vaikų ir jaunimo festivalis
Tarptautinio vaikų ir jaunimo festivalio atidarymas
Kristinos Sereikaitės nuotrauka

Penktadienį, spalio 10 d., įvairaus amžiaus mokiniai susirinko į „Multikino Ozas“ kino salėje vykusį 9-ojo tarptautinio vaikų ir jaunimo festivalio atidarymą. Beveik pilnutėlę salę pasveikino Lietuvos edukacinio universiteto studentai surengę mini spektaklį ir subūrę mokinius trumpai repo improvizacijai.

„Šių metų festivalio tematika – herojai!“ – taip 14 filmų iš 12-kos šalių vienijančią temą pristatė festivalio organizatorė Lina Užkuraitytė. Trys skirtingos žiūri komisijos vertins tris skirtingas filmų grupes, kurios suskirstytos pagal amžiaus grupes.

Vaizdo reportaže susirinkusius moksleivius pasveikino Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, aktorius Dominykas Vaitiekūnas, dainininkas Viktoras Diawara ir laidos Beatos virtuvė vedėja Beata Nicholson.

Atidarymui pasirinktas dokumentinis filmas „Pakeliui į mokyklą“ (rež. Pascal Plisson, 2013), pasakojantis apie keturiose skirtingose pasaulio šalyse gyvenančius vaikus, kuriems reikia nueiti sudėtingą ir ilgą kelią, kad ateitų į mokyklą. Kenijoje kelią pastoją drambliai, Argentinoje į mokyklą tenka keliauti lygumomis su arkliu, Maroke tenka į internatą keliauti per Atlaso kalnus, o Indijoje neįgalų brolį vežimėlyje kasdieną į mokyklą stumia kiti broliai. Visi jie – vaikai, norintys mokytis ir tobulėti, kad galėtų įgyventi savo svajones.

Festivalis vyks spalio 10-19 dienomis kino teatruose „Multikino“, „Pasaka“ ir „Skalvija“.

Akimirkos iš festivalio atidarymo:

Komentarai
Kinas - man tai galimybė pamatyti pasaulį kitų žmonių akimis, kartais gražesnį - žavesnį, kartasi žiauresnį ir sukrečiantį iki sielos gelmių, tai galimybė nukeliauti, į bet kurį laikmetį, į bet kurią erdvę. KINFO - nes čia kinas gyvas, apie jį kalbama, rašoma, diskutuojama, apie jį skleidžiama žinia visiems bendraminčiams. Aš čia, nes norisi, kad apie kino pasaulį, egzistuojantį čia pat Lietuvoje ir tą už jūrų marių sužinotų kuo daugiau žmonių.