fbpx
Naujienos

Kaunas – kaip filmavimo aištelė

Kino stovykla „Filmuoju Kauną“
Kino stovykla „Filmuoju Kauną“

Kauno kino centras  „Romuva“ jau antrus metus iš eilės organizuoja projektą „Filmuoju Kauną“. Šiemet tai – keturių dienų kino stovykla, kurios metu 14-19 metų jaunuoliai turi galimybę susipažinti su filmavimo ypatumais ir giliau patirti savo miestą, patyrinėti jį per kameros objektyvą. Šią kino savaitę pradės intensyviai filmavimams besiruošiantis Kauno kino centre „Romuva“ įkurtas Kauno filmų biuras (perėmęs dalį buvusios Kauno kino studijos funkcijų aut. past.). Apie Kauną ir filmavimus jame kalbamės su Kauno filmų biuro vadovu Aurelijumi Silkiniu.

Kiek žinome, šiuo metu intensyviai ruošiatės filmavimams, kokie jie?

Šiuo metu dirbame su keturiais projektais: tai Audriaus Juzėno naujausias istorinis filmas, susietas su Kaunu, „Pelėdų kalnas”, dar vienas istorinis filmas – „Sobibor”, apie pabėgimą iš Lenkijoje buvusios mirsties stovyklos, taip pat dirbame su debiutiniu lietuvių filmu „Plastikinių rūmų žmonės”, šiek tiek prisidedame ir prie antrosios „Bruto ir Neto” filmo dalies.

Koks filmų biuro vaidmuo filmų kūrime?

Mes rūpinamės, kad kino kompanijoms, atvažiavusioms į Kauną, nieko nestigtų. Pradedant nuo lokacijų (filmavimo vietų aut.past.) paieškos, baigiant susitarimais tiek su privačiais asmenimis, tiek su valstybinėmis įstaigomis dėl leidimų filmavimams. Tai yra pagrindinis ir pats sunkiausias darbas, nes nufilmuoti filmą lengviau nei jam pasiruošti. Pavyzdžiui  „Pelėdų kalnas” bus filmuojamas 35 pamainomis (35 dienas aut.past.), o pasiruošimas jam trunka beveik metus.

Kaip ieškote lokacijų?

Režisierius ir operatorius iš scenarijaus išsirenka savo vizijas, kurias mes turime įgyvendinti.

Kaip manote, kuo Kaunas galėtų sudominti kino kūrėjus?

Kaunas yra turtingas lokacijomis ir labai kompaktiškas miestas. Viena vokietijos režisierė, filmuojanti visame pasaulyje, Saskia Weisheist, minėjo pirmą kartą besilankanti tokiame mieste, kur filmavimo vietą galima pasiekti iš viešbučio pėščiomis. Tai – didelis pliusas. Na, o kalbant apie Kauną, kaip filmavimo erdvę, tai mes turime visko: ir LDK laikų architektrūros, ir carinės, ir, žinoma, tarpukario, juk ne veltui ši architektūra gavo Europos pavedo ženklą. Kaune taip pat yra graži gamta, įvairių maldos namų, jau nekalbant apie Pažaislio vienuolyną, kuris yra Europos baroko perlas. Visa tai sudėjus, esame patrauklus miestas filmavimams.

Nors Kaunas ir neturi techninės bazės, tačiau jaunų žmonių susidomėjimas labai didelis, tad viena iš Kauno filmų biuro krypčių ir yra įtraukti jaunus žmones į įvairius filmavimo projektus, išnaudoti Kauno miesto potencialą. Tam, žinoma, reikia daug laiko, daug darbo, bet taip pat yra ir daug neužpildytos nišos, galima daug ką nuveikti.

Kino stovykla „Filmuoju Kauną“ skirta 14-19 metų jaunimui, kurie domisi arba norėtų daugiau sužinoti apie kiną. Stovykloje bus ne tik filmavimo, bet ir vaidybos pamokų, socialinių eksperimentų, ekskursijų po neįprastas Kauno vietas ir orientacinių varžybų. Registruotis galima jau dabar, registracijos atrankos rezultatai bus paskelbti rugpjūčio 1-ą dieną www.kcromuva.lt svetainėje.

Komentarai