fbpx
Naujienos

Kauno kino centre „Romuva“ – Šarūno Barto „Šerkšnas“ ir gyva diskusija

Kadras iš filmo „Šerkšnas“

Vos rugpjūčio 18-tąją dieną įvykusi lietuvių režisieriaus Šarūno Barto premjera „Šerkšnas” atvyksta į Kauno kino centrą „Romuva”. Antradienį, rugpjūčio 22-tąją dieną, „Romuvos” lauko salėje žiūrovai išvys ne tik jaudinančią kino juostą, bet ir turės galimybę dalyvauti gyvoje diskusijoje, kurioje dalyvaus „Šerkšno” aktoriai: Mantas Jančiauskas ir Lyja Maknavičiūtė.

„Šerkšnas” – tai meistriškas filmas apie jauną lietuvių savanorių porą Roką ir Ingą. Jie sutinka su pasiūlymu nuvežti humanitarinės pagalbos krovinį mikroautobusu iš Vilniaus į Kijevą. Jie priklauso tai jaunajai kartai, kuri nematė karo, nepatyrė okupacinės valdžios represijų ir prievartos. Iš pažiūros nesudėtinga užduotis jaunuoliams tampa didžiuliu išbandymu ir jiems nelieka nieko kito, kaip tik pasikliauti savimi. Kelias veda per apleistą snieguotą Donbasą, kur ieškodami sąjungininkų ir pastogės jie susiduria su žmonėmis, kurių gyvenimą pakeitė karas. Artėdami prie fronto linijos Rokas ir Inga artėja ir vienas prie kito, pradėję suprasti gyvenimą ir meilę karo akivaizdoje.

 Filmo anonsą žiūrėkite čia: 

Garsaus lietuvių režisieriaus juosta buvo pristatyta Kanų kino festivalyje, o išlydėta gausiomis renginio žiūrovų ovacijomis. Filmo žvaigždės – garsi prancūzų aktorė Vanesa Paradis, lenkų aktorius Andžejus Čyra bei lietuvis Mantas Jančiauskas.

Be lietuviškojo kino pasididžiavimo, kino seansai tęsiasi ir „Romuvos” lauko kine prie Kauno pilies. Tradiciškai, šį kaip ir kiekvieną ketvirtadienį, žiūrovai matys nemokamą kino seansą. Šį kartą tai režisieriaus Peter Fudakowski filmas „Paslaptingasis dalininkas”.

Kinų laivų valdytojui dirbantis jaunas lenkų jūrininkas stebėtinai greitai paaukštinamas pirmuoju kapitonu. Neįtardamas laivo valdytojo planų, jis ima vadovauti prekybiniam laivui, tačiau netrukus susiduria su įgulos maištu ir vidury nakties lieka vienas senutėliame surūdijusiame laive Pietų Kinijos jūros platybėse. Neramiai laukdamas komandos, jūroje jis pastebi plūduriuojančią į virvines kopėčias įsikibusią nuogą žmogystą. Ištraukus kopėčias pasirodo, kad tai gyva, bet visiškai išsekusi moteris. Prieš prarasdama sąmonę, gražuolė kinė sušnabžda: „Paslėpk mane“. Anksti rytą grįžta laivo įgula, o netrukus po jų pasirodo kitas laivas, ieškantis žudikės.

Kadras iš filmo „Paslaptingasis dalininkas“

Penktadienį, „Romuvos” lauko salėje išvysime dar vieną premjerą – čekų kino juostą „Mokytoja”. Tai filmas apie Bratislavos priemiesčio mokyklos kasdienybę, kurios rutina išardoma naujai pasirodžiusios mokytojos. Iš pradžių užsidegimą ir rūpestingumą spinduliavusi charizmatiška mokytoja Marija ima rodyti tikrąjį savo veidą. Ji manipuliuoja tėvais ir šie, pasidavę spaudimui, pradeda „mokėti“ įvairiomis paslaugomis ir dovanomis mainais į vaikams rašomus gerus pažymius. Pagrindinį vaidmenį įkūnijusi aktorė Zuzana Mauréry 51-ajame „Karlovy Vary”  kino festivalyje pripažinta geriausia aktore.  

Kauno kino centro „Romuva” atstovai praneša, kad nuo šios savaitės kino seansai ankstėja – visi seansai bus rodomi nuo 21:00 valandos. Kauno kino centras „Romuva“ rekomenduoja į kino seansus vykti „City Bee” automobiliais dėl patogesnio parkavimo bei vėlyvo grįžimo namo.  Jei vis dėlto nuspręsite nevairuoti, kino seansų metu galėsite vaišintis „Raudonų plytų” alumi, „Fentimans” limonadais bei kauniečių pamėgtos kavinės „Kultūra” tiekiamais užkandžiais.

Bilietus* į mokamus kino seansus galite įsigyti https://goo.gl/KwPZDT
*Bilietai į kino seansus renginio dieną įprastai būna išpirkti, todėl rekomenduojame kino bilietais pasirūpinti iš anksto.

Komentarai