fbpx
Naujienos

Kauno kino festivalio filmus pristatys mokslininkai ir menininkai

Natalija Arlauskaitė TKKF archyvas
Natalija Arlauskaitė
TKKF archyvas

Įsibėgėjantis Kauno kino festivalis kviečia žiūrovus pasiklausyti pusvalandžio trukmės filmų pristatymų. Mintimis apie geriausiai kino kritikų bei žiūrovų įvertintų filmus dalinsis žinomi kultūros ir visuomenės veikėjai.

Šį penktadienį, spalio 2 dieną Kauno kino centre „Romuva“ žymaus portugalų režisieriaus Miguelio Gomeso filmą „Tabu“ (2012 m. ) pristatys literatūros, kino ir vizualumo tyrinėtoja dr. Natalija Arlauskaitė. „Tabu“ – tai lyriška, metaforiška drama apie kolonializmo laikus. Filmas išsiskiria drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles. Už meninį novatoriškumą Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje apdovanota juosta yra ypatinga vaizdinė ir kinematografinė patirtis.

Natalija Arlauskaitė pristatydama filmą „Tabu“ pasidalins mintimis apie šiuolaikinio nebylaus kino kalbą: „vienas ankstyvųjų kino teoretikų – žymus formalistas Jurijus Tynianovas – sakė, kad nebylus kinas niekada nėra nebylus, jis visada kuria abstrakčią šneką iš vaizdo, judesio ir muzikos. Anot jo, mes esame abstraktūs žmonės – todėl vaikštome į kiną. „Naujieji nebylieji“verčia galvoti apie tai, kaip kinta kino kalba ir kodėl šiuolaikiniai balso atsisakantys filmai tampa įvykiu ir populiariajame, ir autoriniame kine.“

Spalio 3 dieną dramaturgė, teatrologė, grupės „AVaspo“ lyderė, tarpdisciplininio meno festivalio „Tarp“ iniciatorė Gabrielė Labanauskaitė Kauno žiūrovams pristatys 2013 metais prestižinę Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ pelniusį filmą „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“. Pasak Gabrielės Labanauskaitės, „Adelės gyvenimas“ yra filmas, kuris kalba apie augantį žmogų ir kaip šis augantis žmogus atranda savo santykį su juo supančiu pasauliu bei jame gyvenančiais kitais žmonėmis. Šiame kismo procese telpa visi pirmi kartai – pirmasis įsimylėjimas, pirmasis savo seksualumo suvokimas, pirmasis besąlygiškas atsidavimas ir pirmasis nusivylimas.“

Leonidas Donskis TKKF archyvas
Leonidas Donskis
TKKF archyvas

Pirmadienį, spalio 5 dieną į „Romuvos“ kino salę pasižiūrėti  režisierės Cate Shortland vizualiai užburiančios dramos „Lorė“ pakvies profesorius Leonidas Donskis. Gausybę apdovanojimų pelnęs filmas – tai lyriška ir neįprasta Holokausto studija. 1945-aisiais, baigiantis karui Vokietijoje, grupelė vaikų išsiruošia į kelionę per nusiaubtą šalį, tikėdamiesi pasiekti savo močiutę, gyvenančią už 900 km į šiaurę. Vyriausiajai Lorei pavedama rūpintis keturiais jaunesniaisiais broliais ir seserimis, kai jų naciai tėvai paimami į sąjungininkų nelaisvę. Susipažinus su charizmatišku ir paslaptingu jaunu pabėgėliu žydu Tomasu, Lorę kankina prieštaringi neapykantos ir geismo jausmai.

„Sukrečiantis filmas apie tai, kaip visą mūsų auklėjimą ir ideologinę indoktrinaciją gali sugriauti trys tiesiogiai išgyventi ir patirti dalykai – šalia esanti mirtis, aistra ir netikėtos tiesos atradimas. Talentingai sukurtas moters filmas apie moterį, kurios vaikystė galutinai baigiasi suvokus, kad nuo mirties ją išgelbėjo būtent, ko jos tėvai ir visa švietimo sistema mokė nekęsti“ – mintimis dalijasi prof. Leonidas Donskis.

Tarptautinis Kauno kino festivalis vyksta rugsėjo 30 – spalio 11 d. Kauno kino centre „Romuva”, Laisvės al. 54, Kaunas. Bilietus galima įsigyti  Kauno kino centre „Romuva”.

Daugiau informacijos: www.kinofestivalis.lt

Komentarai