fbpx
Naujienos

Kauno kino festivalio žiūrovų simpatijas susižėrė „Susitikimas“

Stebuklai, Kauno kino festivalis, TKKF
Stebuklai, Kauno kino festivalis, TKKF
Kadras iš filmo „Stebuklai“
TKKF archyvas

Paaiškėjo mėgstamiausi Tarptautinio Kauno kino festivalio filmai. Pačiu žiūroviškiausiu išrinktas „Susitikimas“ (angl. Reunion, rež. Anna Odell, 2013). Auditorijai taip pat įsiminė ir šių metų Kanų kino festivalio (Prancūzija) laureatai: Nuri Bilge Ceylano filmas „Žiemos miegas“ (angl. Winter Sleep , 2014) ir „Stebuklai“ (Le meraviglie, rež. Alice Rohrwacher). Papildomi seansai Kaune vyks visą savaitgalį kino teatre „Romuva“ ir KTU Kultūros centre (Laisvės al.13).

„Mums pasisekė, nes turime galimybę pakartoti net aštuonis mėgstamiausius festivalio programos filmus. Visi jie labai skirtingi, tačiau verti dėmesio. Labai džiaugiamės savo ilgamete draugyste su „Romuvos“ kino teatru bei naujai užmegzta pažintimi su pagrindiniais festivalio partneriais – Kauno technologijos universitetu, kurie mums suteikia erdvę šiuos seansus surengti“ – sako festivalio organizatoriai.

Skaudžią patyčių mokykloje bei tarpasmeninių santykių temą nagrinėjantis „Susitikimas“ nepaliko abejingų ir paskatino dauglį žiūrovų prisiminti bei dalintis įspūdžiais iš savo ir savo artimų žmonių klasės susitikimų. Net sulaukėme istorijų, kurios kažkuo panašios į „Susitikimo“ veikėjos Anos. Tad festivalio seansuose, be abejonės, tvyrojo susitapatinimo, atpažinimo ir palengvėjimo atmosfera. Venecijoje įvertintas filmas suksis penktadienį 17.15 val. „Romuvoje“.

Vėliau penktadienio programoje dar du filmai. „Didysis muziejus“ (angl. The Great Museum, 2014, rež. Johannes Holzhausen) – tai sąmojinga studiją apie garsiąją instituciją – Vienos meno istorijos muziejų. Čia išgyvena visi, pradedant eksponatais ir meno istorikais, baigiant valytojais bei krovėjais. Ir kaip nepergyventi, kai paaiškėja, jog Rubenso drobė kelis kartus užpiešta? Direct cinema stiliumi nufilmuota dokumentika – 19 val. KTU Kultūros centre.

20.30 val. „Romuvoje“ bus darsyk parodytas Kanų „Ypatingo žvilgsnio“ (pranc. Un Certain Regard) programoje pagrindinį prizą pelnęs ryškusis „Baltas Dievas“ (angl. White God, 2014).

Šeštadienio ekrane Filme „Tai“ (Thing, rež. Anouk De Clercq, 2013) mūzos vaidmuo teks miestui bei išskirtinei jo patirčiai. Šis filmas ypatingai turėtų būti įdomus architektams, nes kuriant jį buvo panaudotas viena pagrindinių šiandienos architektų darbo priemonių. „Tai“ – filmas apie 3D skaneriu kurimas miesto erdves ir apie tašką arba jų sąveiką skaitmeninėje erdvėje. Taip pat seanse kitaip į pasaulį pažvelgti kvies filmas „Apleistos vertybės“ (Abandoned Goods, rež. Pia Borg, Edward Lawrenson, 2014), šiemet Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija) pripažintas geriausiu trumpametražiu ir apdovanotas „Auksiniu leopardu“ trumpametražių filmų konkurse. Jo centre – psichiatrinėje ligoninėje sukurti, dėl to meno vertintojų akiračio užribyje likę bei po ilgo laiko tarpo atrasti šedevrai, kurie dėl savo sunkiai meno institucijos kontekste sunkiai apibrėžiamo statuso, kelia klausimus ne vien apie autoriaus, individo, bet ir pačios meno institucijos apibrėžtis.

Sekmadienį kvestionuojant religiją švęsti kvies šių metų Berlyno kino festivalyje geriausio scenarijaus apdovanojimą pelniusi brolio ir sesers Dietricho ir Anos Brueggemannų sukurta drama „Kryžiaus kelias“ (Kreuzweg, 2014). Radikaliomis priemonėmis papasakota istorija apie religiją, pasišventimą ir kraštutinį tikėjimą – 13 val. „Romuvos“ ekrane.

Tolimesni šventadienio seansai taip pat „Romuvoje“. 15 val. – įspūdžiai iš paradoksiškos Abchazijos žemės, užfiksuoti Erico Baudelaire’o filme „Laiškai Maksui“ (angl. Letters to Max, 2014). 17 val. – Auksine palmės šakele apdovanotas „Žiemos miegas“. 19 val. – Didžiuoju Kanų kino festivalio prizu apdovanoti „Stebuklai“.

8-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis vis dar tęsiasi šį savaitgalį Kaune, kino teatre „Romuva“ ir KTU Kultūros centre (III rūmai), spalio 9–12 d. Šiaulių Dailės galerijoje, Panevėžio kino centre „Garsas“ ir Mažeikių kino klube „Pirmas kadras“. Daugiau – www.kinofestivalis.lt.

 

 

Komentarai