fbpx
Be kategorijos, Naujienos

Kauno kino festivalyje daugiausiai publikos simpatijų atiteko juostai iš Saudo Arabijos „Vadžda“

 

Kadras iš filmo „Vadžda“ Kauno kino festivalio archyvas
Kadras iš filmo „Vadžda“
Kauno kino festivalio archyvas

Daugiausiai publikos simpatijų septintajame Tarptautiniame Kauno kino festivalyje susilaukė drama „Vadžda“ (Saudo Arabija, Vokietija, 2012). Specialus papildomas žiūrovų labiausiai pamėgto filmo seansas įvyks sekmadienį, spalio 6 d., 18 val. kino teatre „Romuva“.

„Vadžda“ yra pirmasis vaidybinis Saudo Arabijos filmas. Jis yra nominuotas Oskarui geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Kad nesukeltų vietinių musulmonių nepasitenkinimo, filmo „Vadžda“ režisierė Haifaa Al-Mansour filmavimo metu tam tikrose šalies sostinės Rijado dalyse turėjo slėptis autobuse ir su filmavimo komandoje dirbančiais vyrais galėjo bendrauti tik per atstumą. Konservatyvi Saudo Arabijos visuomenė laikosi griežtų lyčių segregacijos taisyklių, draudžiančių vyrams ir moterims būti kartu, jeigu jų nesieja giminystės ryšiai.

Vadžda – tai mergaitės ir pagrindinės filmo herojės vardas. Nors jos mama atitinka daugumą geros žmonos kriterijų, tėvas vis tiek ieško antros žmonos. Vadžda užsirašo į Korano skaitymo būrelį. Ne tiek dėl religingumo, kiek dėl galimybės laimėti pinigų dviračiui. Nors mergaitėms Saudo Arabijoje net jais važinėti nevalia.

Festivalio lankytojai jau ketvirtus metus iš eilės balsuoja už labiausiai patikusį filmą. Šiemet antrą ir trečią vietas pasidalijo Giedrės Beinoriūtės dokumentinis filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ ir kroatų režisieriaus Vinko Brešano drama „Kunigo vaikai“. Pastarasis filmas dar bus rodomas Vilniuje, kino teatre „Pasaka“ šį pirmadienį.

Septintasis Tarptautinis Kauno kino festivalis Kaune vyks iki spalio 6 d. Vilniuje festivalis svečiuojasi spalio 2–13 d., Panevėžyje – spalio 11–13 d., Klaipėdoje ir Šiauliuose – spalio 18–20 d. Daugiau informacijos www.kinofestivalis.lt.

Kauno kino festivalio informacija

Komentarai