fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Lietuva (Kinomaistas.lt), Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

Keletas trumpų įspūdžių iš Tindirindis programos „Juoko vitaminai“

Savaitgalį buvo parodyta viena iš tarptautinio animacinio filmų festivalio „Tindirindis“ programų „Juoko vitaminai“. Rodoma animacija iš tiesų pateisino savo pavadinimą ir puikiai kontrastavo su lietuviško rudens dargana už lango. Programos apimtis – vienuolika filmų iš viso pasaulio, o režisierių paletė įvairuoja nuo Baškirijos iki Izraelio. Iš visų parodytų filmukų norėtųsi išskirti bent tris, kaip galbūt meniškai brandžiausius ir įtaigiausius.

Vienas iš įdomiausių programoje – Jossie Maliso „Bendito mašina V“. Tai pasakojimas, sekantis vienišo kosmoso keliautojo, ateivio stebėtojo atvykimą į žemę, įtraukia tiesiog meistriškai. Kartu su herojumi įstrigę žemės planetoje turime prieš savo valią išgyventi beveik visus Europoje vykusius karus ir epochų kaitą, kad vėl galėtume sugrįžti į pradinį tašką. Tačiau ir tuomet viskas taip paprastai nesibaigia… Filmukas iš kitų išsiskiria aukštos kokybės menine raiška, gebėjimu per abstrakčius personažus išreikšti sudėtingesnes idėjas bei kalbėti smagiai, žaismingai ir įtaigiai.

Režisierė Vasil Bedošvilli animaciniame filmuke „Višta“ bando perteikti įsimylėjusios vištos istoriją. Nepaprastai žmogiškas nuotykis, perteikiamas per vištų pasaulio personažus, tampa ne toks skausmingas ir kartu labai juokingas.

https://www.youtube.com/watch?v=UcBMoTwPx1A

Šis filmukas tematiškai susisieja ir su kitu kiek rudeniškai nuteikiančiu Leonido Šmelkovo animaciniu darbu „Labai vienišas gaidys“. Iš tiesų, šis gaidys ne tiek vienišas, kiek bandantis atrasti savitą ryšį su pasauliu, kuris jo atveju pasitaikė kiek pasakiškas ir nė kiek ne mažiau komiškas. Pagrindinis gaidžio užsiėmimas – virvutės tampymas, ko pasekoje vyksta jo šeimininko vis keistesnė metamorfozė. Galbūt ši trumputė animacija ir neturi kiek gilesnio prasminio lygmens, tačiau yra puikus absurdo humoro animacijoje pavyzdys.

Taigi iš šios programos, atspindinčios vyraujančias nūdienos animacijos tendencijas, galima pasisemti tiek juoko ir gerų emocijų, tiek meninių, kūrybinių idėjų reikalingų bet kurios profesijos žmogui. Ne vienas filmukas buvo rodomas garsiausiose pasaulio animacinių filmų festivaliuose, tad kokybiška animacija ir originali meninė raiška, tiesiog garantuotos.

Komentarai