fbpx
Filmų apžvalgos, Geri filmai, Repertuaro filmai, Veiksmo filmai

„Keršytojai: Altrono amžius“ – dar vienas džiaugsmas „Marvel“ filmų gerbėjams (apžvalga)

Kadras iš filmo „Keršytojai: Altrono amžius“ „Du Kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Keršytojai: Altrono amžius“
„Du Kine“ archyvas

Pusantro milijardo dolerių pasaulio mastu surinkusi pirmoji „Keršytojų“ dalis (The Avengers, 2012), šiais metais į kino teatro ekranus įsiveržė su antrąja dalimi „Keršytojai: Altrono amžius“ (Avengers: Age of Ultron, 2015). Šią franšizės dalį, kaip ir pirmąją, „Marvel Studios“ patikėjo režisuoti Jossui Wheedonui, kuris taip pat buvo šių dviejų filmų scenarijaus autorius. Beje, nuo 2013 metų jis yra vienas iš serialo „Skydo agentai“ (Agents of S.H.I.E.L.D.) kūrėjų.

„Kapitono Amerikos: Žiemos karys“ (Captain America: The Winter Soldier, 2014) filmo metu iširus „Skydo“ organizacijai, Keršytojai vėl susivienija, norėdami galutinai sunaikinti „Hydra“ organizaciją, kurie turi su savimi skeptrą, pirmoje dalyje priklausiusį Toro broliui Loki. „Hydra“ nariai šiuo ginklu darė eksperimentus su žmonėmis, iš kurių išgyveno tik dvyniai Pietro ir Wanda Maximovai. Sesuo, mokėdama manipuliuoti žmonių mintimis, greitai pradeda kiršinti Keršytojų narius. Taip į jos spąstus pakliuvęs Tonis Starkas sukuria vieną pavojingiausių būtybių – dirbtinį intelektą Altroną, kuris bet kokiais būdais siekia sunaikinti Keršytojus ir visą žmoniją, laikydamas juos didžiausiu blogiu.

Kadras iš filmo „Keršytojai: Altrono amžius“ „Du Kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Keršytojai: Altrono amžius“
„Du Kine“ archyvas

Visi herojai, išskyrus Sakalo akį, kuriuo Loki manipuliavo pirmoje „Keršytojų“ dalyje, patiria savo paties košmarus. Natasha Romanova prisimena nemalonią patirtį, kai buvo treniruojama tapti šaltakrauje žudike. Kapitonas Amerika grįžta į Antrąjį pasaulinį karą, kur mato savo mylimąją, Toras regi Asgardą, o Halkas nebesugeba suvaldyti savyje tūnančios jėgos ir nori pabėgti. Šioje dalyje daugiau sužinome apie herojus, kurie neturi savo atskirų filmų. Taip pat išaiškėja, kodėl Sakalo akis nepadėjo Kapitonui Amerikai ir Juodajai Našlei sunaikinti „Skydo“ organizaciją. Antrame „Keršytojų“ filme sudėliojami prieš tai visi esantys įvykiai į savo vietas ir žiūrovai ruošiami susitikimui su didžiausiu Galaktikos blogiečių Thanosu, kurį jau galėjote išvysti pirmoje dalyje ir vasarą rodytame „Galaktikos sergėtojuose“ (Guardians of the Galaxy, 2014). Deja, šio susidūrimo teks dar palaukti iki 2018 metų, kuomet ir išeis „Keršytojai: Begalybės karas“ pirmoji dalis.

Kalbant apie techninę pusę, CGI technologijos panaudojimas sukuria tikrai nuostabų vaizdą fantastikos žanrų mylėtojams. Didesnį efektą galima pajusti žiūrint filmą 3D formatu, kuomet vaizdas matomas „giliau“. Prie specialiųjų efektų prisideda ir garso takelis, kuris prideda daugiau įtampos. Jeigu per „Galaktikos sergėtojus“ galėjote šokti pagal jame skambančias septyniasdešimtųjų hitus, čia muzika kuria kitokią atmosferą.

Kadras iš filmo „Keršytojai: Altrono amžius“ „Du Kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Keršytojai: Altrono amžius“
„Du Kine“ archyvas

Vis dėlto, kad ir kokie geri būtų juostos specialieji efektai, filmas šiek tiek nuvylė. Pirmoji „Keršytojų“ dalis pasirodė geresnė. Galbūt dėlto, kad Loki savo arogancija ir sarkastišku humoru sugebėjo pagyvinti filmą. Nors ir čia humoro tikrai netrūksta. Kas yra matęs ne vieną „Marvel“ filmą, tikrai žino, kad ir rimčiausiose situacijose veikėjai sugeba pajuokauti ir sukurti gerą atmosferą. Vis dėlto šioje dalyje labiausiai suintrigavo pasirodę dvyniai, įnešę nemažai chaoso, o ne pats Altronas. Raudonosios Raganos vaidmenį įkūnijusi Elizabeth Olsen užgožė net ir gerai žiūrovams pažįstamus herojus, todėl bus tikrai įdomu ją išvysti kituose filmuose.

Kalbant bendrai, šis filmas yra vienas iš geresnių „Marvel“ studijos kūrinių, tačiau net ir didelis žvaigždynas ir daug veiksmo scenų nebūtinai pakelia jį į „Olimpo“ viršūnę.

Filmo anonsas:

Komentarai