fbpx
Naujienos

Kinas pasakoja pasauliui apie skaudų Lietuvos istorijos tarpsnį

Ona Statkevičenė Kadras iš filmo „Aš už tave pakalbėsiu“
Ona Statkevičenė
Kadras iš filmo „Aš už tave pakalbėsiu“

Metų pradžioje visos Lietuvos kino sales apkeliavęs Virginijos Vareikytės ir Maximilien Dejoie dokumentinis filmas ,,Aš už tave pakalbėsiu” per šiuos metus aplankė daugiau nei dešimt tarptautinių festivalių. Filmas pasakojo jautrias Lietuvos gyventojų istorijas tokiuose svarbiuose kino renginiuose kaip Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstančiame ,,Full Frame” festivalyje ar svarbiausiame Rumunijoje tarptautiniame Transilvanijos kino festivalyje. Viena džiaugsmingiausių šios vasaros akimirkų – jau antras specialusis filmo prizas Italijoje, kurį šį kartą įteikė tarptautinio Ischia kino festivalio žiuri.

Tačiau kartu su vasara filmo gastrolės nesibaigė ir šį rudenį jau numatytos dvi premjeros dar neaplankytose šalyse. Rugsėjo mėnesį filmas bus pirmą kartą parodytas Graikijoje, dokumentinių filmų festivalio ,,Aegean Doc” konkursinėje programoje.  O spalio mėnesį įvyks filmo premjera Pietų Amerikos regione – ,,Aš už tave pakalbėsiu” pamatys Meksike vykstančio festivalio ,,Docs DF” žiūrovai.

Kita džiugi žinia – po ilgų kelionių ir diskusijų su užsienio žiūrovais filmas grįžta į susitikimus su Lietuvos auditorija. Šiandien, rugsėjo 8 dieną, 21:30 įvyks filmo televizinė premjera LRT televizijos eteryje.

„Aš už tave pakalbėsiu“ – tai septynios jautrios gyvenimo istorijos, pasilikusios sovietinių nusikaltimų gedulo ir laisvės pergalių euforijos paribyje. Jos leidžia mums betarpiškai pažinti ir prisiliesti prie sudėtingo mūsų istorijos laikotarpio. Kunigas Julius Sasnauskas, garsūs rezistentai Algirdas Statkevičius ir Vytautas Urbonas, žymus Lietuvos kolekcininkas Zigfridas Jankauskas, buvęs operatyvinis KGB darbuotojas Danas Arlauskas, buvęs KGB tardytojas Vytautas Urbonas dalinasi iki šiol nežinomomis gyvenimo detalėmis ir dar kartą prisiminti paskutinį sovietų okupacijos dešimtmetį Lietuvoje.

Filmo gamybą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.

Filmo anonsą galite rasti čia:

Daugiau informacijos

https://www.facebook.com/FIVEKGB

Save

Komentarai