fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos, Reportažai

„Kinas po vaigždėmis“ atidarytas su V. Kernagio dainomis

Eglė Kernagytė ir Andrė Balžekienė
„Kinas po žvaigždėmis“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Per „Kinas po žvaigždėmis“ atidarymą dar niekada nelijo. Bet kaip girdėjau kalbančius Vytauto Kernagio šeimos narius, jam tai būtų patikę, nes jam patikdavo tai, kas nėra tobula ir gražu“, – atidarydama „Kinas po žvaigždėmis“ kalbėjo jo organizatorė Andrė Balžekienė.

Smarkus lietus neišgąsdino didelio būrio kino dideliame ekrane pasiilgusių svečių. Jie gausiai rinkosi į Valdovų rūmų kiemą, kuriame visą likusią vasarą vyks kino seansai po atviru dangumi. Šis atidarymo vakaras buvo skirtas Vytautui Kernagiui. Skambėjo jo dainos, buvo rodomas filmas, kuriame maestro būdamas jaunas vaidino.

„Kinas po žvaigždėmis“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Kino po žvaigždėmis“ atidarymą tradiciškai pradedame kino klasika. Rodėme „Vaikus iš Amerikos viešbučio“, „Riešutų duoną“, šiemet – Algirdo Aramino „Mažą išpažintį“ (1971). Šioje dramoje legendinį vaidmenį sukūrė maestro Vytautas Kernagis. Tikriausiai nedaugelis jūsų žino, jog kitų metų balandžio mėnesį kino teatruose pasirodys dokumentinis filmas „Kernagis“, kurį šiuo metu kuria Andrius Lekavičius. Jis leis susipažinti su dar nematytu Vytauto Kernagio archyvu ir iš naujo pažinti jo kūrybos kelią“, – kalbėjo Andrė Balžekienė.

Naujasis dokumentinis filmas leis susipažinti su kitokiu V. Kernagiu. Tokiu, kokį pažinojo tik artimiausi jo aplinkos žmonės. Dokumentinėje juostoje bus daug archyvinių kadrų. Kitais metais lauks ir koncertai su žinomiausiai Lietuvos atlikėjais, nes V. Kernagiui būtų suėję 70 metų.

„Taip išėjo, kad kiti metai bus neoficialūs Kernagio metai. Jie bus kupini visko. Bus ir mobilioji programėlė, kurioje galėsite rasti viską apie V. Kernagį, visus jo interviu, nuotraukas, vaizdo įrašus, diskografiją. Tai bus puiki platforma tiems, kurie dar nepažįsta V. Kernagio“, – renginio metu kalbėjo maestro dukra Eglė Kernagytė.

„Kinas po žvaigždėmis“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Ji užsiminė, kad prieš Šv. Kalėdas bus išleista plokštelė, kurioje bus graži ir netikėta staigmena.

„Lietus viską pakoregavo. Tai yra labai kernagiška. Šiko jis nemėgo. Jam patiko viskas, kas yra žemiška. Visi susirinkome pasiruošę, susišukavę, moterys pasidažiusios. Dabar esame pusiau šlapi, susivėlę, ir tai yra labiausiai kernagiška, kaip galėtų būti. Neabejoju, kad jis taip ir padarė. Ir turbūt sakytų: „Chebryte, nusiimkite tuos savo skėčius ir pasimėgaukite vasaros lietumi. Jis mokėjo mėgautis paprastais ir gražiais dalykais“, – prisimindama savo tėvą kalbėjo E. Kernagytė.

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.