fbpx
Naujienos

„Kinas po žvaigždėmis“ atskleidžia vasarišką rugpjūčio filmų programą

„Kinas po žvaigždėmis“

Įpusėjus aštuntajam „Kino po žvaigždėmis“ sezonui, paaiškėjo rugpjūčio mėnesio programa. Valdovų rūmų kieme filmai bus rodomi rugpjūčio 1 – 31 dienomis. Naktinių kino seansų mėgėjų laukia galimybė rinktis iš kaip niekad gausių intriguojančių naujienų ir žiūrovų simpatijas jau pelniusių filmų. „Kino po žvaigždėmis“ projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Viena poetiškiausių vasaros premjerų – „Dovanoju širdį“ (Réparer les vivants, 2016) – garsių prancūzų aktorių ansamblį subūręs jautrus pasakojimas, paliečia subtilius gyvenimo, meilės ir mirties klausimus. Filmas, kalbantis apie netektį ir gyvybės dovaną, užburs gyvenimo trapumą liudijančiuose momentuose slypinčiu grožiu. 

Filmo „Dovanoju širdį“ anonsas:

Pažinti tokį Stambulą, kokio neišvysite jokiuose turistams siūlomuose giduose, pakvies filmas „Kedi. Slaptas kačių gyvenimas“ (Kedi, 2017). Šiltas ir tuo pat metu filosofiškas pasakojimas pradžiugins ne tik šių charizmatiškų gyvūnų mylėtojus. Tai meilės laiškas Stambului ir ilgametėms jo gyventojoms, katėms, pasakojantis apie laiko tėkmę, neišvengiamą miesto kaitą, žmonių santykį su gamta ir gyvūnais.     

Filmo „Kedi. Slaptas kačių gyvenimas“ anonsas:

Antros vasaros dalies filmų repertuare rasime ir lietuviškų akcentų. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovai pirmieji Lietuvoje išvys naujausią Šarūno Barto darbą „Šerkšnas“, debiutavusį Kanų kino festivalyje. Filmas pasakoja apie jauno vaikino kelionę, gabenant humanitarinę pagalbą iš Vilniaus į karo paženklintą Ukrainą. Tuo tarpu vasaros sezono uždarymo filmu tapęs pasakojimas „Kartą Rytų Europoje“ (Afacerea Est, 2016) – Rumunijos, Lietuvos ir Moldovos koprodukcija – tarp tragedijos ir juodosios komedijos balansuojantis kelio filmas, atskleis, kaip klostosi gyvenimas ir kaip kuriamas verslas „blogojoje“ Europos pusėje. 

Šmaikštus ir ironiškas filmas „Aukštyn kojom“ (Wilde Maus, 2017) – žinomo austrų aktoriaus Josefo Haderio režisūrinis debiutas – papasakos komišką vidurinio amžiaus krizę išgyvenančio iš darbo atleisto muzikos kritiko keršto istoriją, o komedija „(Ne)Laukti svečiai“ (À bras ouverts, 2017) atskleis, jog humanistinių vertybių skelbimas ir jų praktikavimas savo gyvenime – du skirtingi dalykai.

Jano Hrebejko „Mokytoja“ (Ucitelka, 2016) – įsimintinas begėdiškai savo padėtimi besinaudojančios ir už nieką gyvenime nemokančios mokytojos portretas. Filmas pakvies į Bratislavą paskutiniuoju komunistinės sistemos gyvavimo dešimtmečiu ir primins iškreiptos, nuolatinių moralinių kompromisų reikalaujančios sistemos peripetijas. Tuo tarpu prancūziška komedija „Gobšius!“ (Radin! 2017) papasakos dar vieno šykštuolio „iš pašaukimo“ ir jo perauklėjimo istoriją.

Filmo „Mokytoja“ anonsas:

Rugpjūčio 22 d. specialiajame seanse bus parodytas šių metų Kanų kino festivalyje blykstelėjęs brolių Ben ir Joshua Safdie filmas „Geras laikas“ (Good Time, 2017). Kartu su vieną stipriausių pastarųjų metų vaidmenų sukūrusiu Robertu Pattinsonu žiūrovai leisis į veiksmo ir įtampos kupiną naktinę odisėją.

„Kinozauro kinas“ rugpjūčio 19 d. mažuosius (ir didžiuosius) žiūrovus pakvies susipažinti su įspūdingu Antarktidos ir mieliausių jos gyventojų – pingvinų – pasauliu filme „Pingvinų maršas 2. Šauksmas“ (L’empereur, 2016).

Filmo „Pingvinų maršas 2. Šauksmas“ anonsas:

Žiūrovų laukia ir daugybė publikos simpatijas užkariauti jau spėjusių filmų – atskiro pristatymo nebereikalaujantys „Tobuli melagiai“, „Emilija iš Laisvės alėjos“, „Kalifornijos svajos“, „Traukinių žymėjimas 2“, „Belgų karalius“ bei šiltas pasakojimas apie užsispyrusį bambeklį „Gyveno kartą Uvė“, siurrealistiniais paveikslais išgarsėjusio lenkų dailininko ir jo šeimos istorija „Paskutinė šeima“, įsimintini Alicios Vikander ir Madso Mikkelseno vaidmenys filme „Karališkas romanas“ ir plastika užburianti „Šokėja“.

Daugiau informacijos www.kinopasaka.lt 

Komentarai