fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos

„Kinas po žvaigždėmis“ darkart primins apie lenkų laimėtą „Oskarą“

Kadras iš filmo „Ida" Kino teatro „Pasaka" archyvas
Kadras iš filmo „Ida”
Kino teatro „Pasaka” archyvas

Praėjusių metų didžiausia sensacija tapęs lenkų režisieriaus Pawelo Pawlikowskio filmas „Ida” nuo kelio šlavė konkurentus beveik visuose apdovanojimuose, taip pat ir Oskarų dalijimo ceremonijoje, iš kurios išsivežė statulėlę už geriausią užsienio filmą. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kieme nuo ketvirtadienio iki šeštadienio vykstantis kino projektas „Kinas po žvaigždėmis” dar kartą primins asketišką, juodai-baltą dramą, sukrėtusią pasaulį.

“Ida” yra sėkmingiausiai užsienyje rodytas Lenkijos filmas per 25-erius metus. Kino dramos veiksmas vyksta 1962-aisiais. Ana – graži aštuoniolikmetė našlaitė, besiruošianti priimti vienuolės įžadus. Prieš tapdama vienuole ji sužino, jog turi vienintelę giminaitę – motinos seserį Vandą ir pagal vienuolyno taisykles privalo ją aplankyti. Teta Vanda atskleidžia jaunajai Anai paslaptį: jos tikrasis vardas Ida ir ji esanti žydė. Jos drauge išvyksta ieškoti Idos tėvų kapų. Taip prasideda dviejų moterų kelionė, kurios metu jos pažįsta viena kitą ir atskleidžia savo praeities istoriją.

Filmas bus rodomas šeštadienį, liepos 25 d. 22 val.

Kadras iš filmo „Dviratininko mirtis" Kino teatro „Pasaka" archyvas
Kadras iš filmo „Dviratininko mirtis”
Kino teatro „Pasaka” archyvas

Tai ne vienintelis juodai-balta kino estetika žavintis filmas „Kine po žvaigždėmis” šį savaitgalį: ketvirtadienį, liepos 23-iosios vakarą ekraną užvaldys ispanų režisieriaus Juan Antonio Bardemo 1955 m. kupina įtampos drama „Dviratininko mirtis”. Režisierius yra tikras garsaus aktoriaus Javiero Bardemo dėdė, o film noir žanrą atstovaujantis filmas pelnė Kanų kino fesivalio pagrindinį kino kritikų prizą ir tik tuomet buvo džiaugsmingai sutiktas savo gimtojoje Ispanijoje. „Dviratininko mirtis” pasakoja apie meilužių porą, kuri kelyje partrenkia dviratininką ir palieka jį numirti, bijodama paviešinti savo nuodėmingus santykius. To meto itin katalikiškoje Ispanijoje cenzūra suteikė “labai pavojingo” filmo įvertinimą.

Penktadienio naktį „Kine po žvaigždėmis” lankysis kulinarinis kinas – dokumentinis filmas „Kritikai gurmanai” supažindins su penkiais „foodies“ – aukštosios virtuvės ekspertais, kuriems „Michelin“ gidas atstoja Bibliją. Penki ekspertai, penkios asmenybės su savita pasaulėžiūra ir skirtingu skoniu. Tarp jų – lietuvė Aistė Misevičiūtė, buvusi modelis, gyvenanti Prancūzijoje ir itin mėgstanti Japonijos virtuvę.

Filmo „Ida” anonsas:

Komentarai