fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Reportažai

„Kinas po žvaigždėmis“ kvies nešvaistyti trumpų naktų ir žiūrėti gerus filmus

KPŽ'15 atidarymas Fotografė Monika Daužickaitė
KPŽ’15 atidarymas
Fotografė Monika Daužickaitė

Vėlų ketvirtadienio, birželio 18 d., vakarą ŠMC kiemelyje šeštąjį kartą buvo atidarytas vasaros lauko kino teatras „Kinas po žvaigždėmis“. Tai kino teatro „Pasaka“ iniciatyva organizuojamas vasaros kultūros renginys.

Kaip atidarymo metu teigė organizatorės, tai yra vienintelis lauke veikiantis kino teatras su tokiu dideliu ekranu. „Mes sakome, kad tai pusės krepšinio aikštelės dydžio ekranas. Esame vieninteliai, kurie filmus jums gali pasiūlyti aukščiausios kokybės skaitmeniniu formatu. Galbūt dėl to, o galbūt ir dar dėl kitų dalykų pernai ir laimėjome „KINFO apdovanojimų“ metų kino renginio prizą“, – kalbėjo kino teatro „Pasaka“ direktorė Andrė Balžekienė.

Šių metų šūkis – „Naktis trumpa“. Vos tik spėja sutemti, tuojau pat vėl prašvinta, todėl nakties laiko nereikia švaistyti ir jos metu reikia žiūrėti gerą kiną.

„Šia tema paruošėme visokiausių siurprizų. Nes naktis ne tik trumpa, bet ir kai ji ateina, pamatome tokių dalykų, kurių dieną negalime įžiūrėti. Akivaizdus to įrodymas – šis ekranas, kuriame dieną nieko nesimato, bet vos tik sutemsta prasideda stebuklingos istorijos“, – apie nakties siurprizus kalbėjo KPŽ programos sudarytoja Greta Akcijonaitė.

KPŽ'15 atidarymas Fotografė Monika Daužickaitė
KPŽ’15 atidarymas
Fotografė Monika Daužickaitė

Organizatoriai taip pat parengė ir išskirtinius lauko reklaminius stendus, kuriuose naktį juos nufotografavus galima bus pamatyti kažką įdomaus ir netikėto.

Vakaro svečiams buvo netikėta ir tai, kad atlikti Vytauto Kernagio dainos „Naktelė“, – kuri tapo savotišku šių metų KPŽ himnu, – buvo pakviestas kunigas Algirdas Tiliatas iš Šv. Ignoto bažnyčios, su kurios nariais kino teatras „Pasaka“ gražiai bičiuliaujasi.

Po kunigo atliktos dainos atidarymo svečiai galėjo pažiūrėti italų režisierės Alice Rohrwacher dramą „Stebuklai“. Tai antrasis režisierės filmas, kuris praeitais metais Kanų kino festivalyje laimėjo „Didįjį žiuri prizą“. Kaip teigė Greta Akcijonaitė, šis filmas yra ypatingas tuo, kad tai nėra tipiškas itališkas filmas, tai nėra tipiškas itališkas kraštovaizdis, tai nėra tipinė italų kalba. Šeimos vyras – tėtis – yra vokietis, todėl jam labai sunku kalbėti itališkai, ir dėl to jis dažnai nesusišneka ne tik su šeima, bet ir su kitais aplinkiniais žmonėmis. Režisierė kurdama šį filmą galvojo apie tai, kad Italija tampa turistine šalimi ir mes labai mažai žinome apie jos ūkininkų gyvenimą. Drama nufilmuota režisierės gimtajame miestelyje. Bitės filme tampa tarsi dar vienu personažu, todėl ir „Kinas po žvaigždėmis“ atidaryme buvo galima paskanauti šviežio medaus ir šiltos medaus arbatos.

Daugiau apie šių metų „Kinas po žvaigždėmis“ filmų programas, premjeras ir svečius galite susipažinti paskaitę KINFO parengtą interviu su viena iš KPŽ organizatorių Greta Akcijonaite. Interviu rasite čia. „Kinas po žvaigždėmis“ truks iki rugpjūčio 22 d. Seansų pradžia 22.30 val.

Atidarymo akimirkos

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.