fbpx
Naujienos

„Kinas po žvaigždėmis“ skelbia Vokiško kino savaitgalį

Kinas po žvaigždėmis Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kinas po žvaigždėmis
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Pagaliau atėjus tikrai vasarai ir atšilus vakarams lauko kino projektas „Kinas po žvaigždėmis“ įgauna pagreitį. Šį savaitgalį vieninteliame lauko kino teatre Vilniuje bus skelbiamos Vokiško kino dienos. Jas kino teatrui „Pasaka“ padėjo parengti Goethe institutas Vilniuje, todėl repertuare puikuosis įdomiausi pastarųjų metų vokiečių kino perliukai.

Įžanga į Vokiško kino savaitgalį taps liepos 10 d., ketvirtadienį, rodomas filmas „Tamsioji pusė“. Šiemet ši juosta tapo kino festivalio „Vokiško kino dienos“ atidarymo filmu.

Filmo veiksmas vyksta tarytum iš laiko tėkmės iškritusioje Vokietijoje. Čia nuolat šviečia saulė, vaikai dėvi mokyklines uniformas, policininkai – meškinų kostiumus, o pedikiūrininkai pagyvenusioms damoms dovanoja sausainius. Tačiau už šio paralelinio pasaulio grožio tyko praraja, kurios link ir veda šis filmas.

Režisierė Frauke Finsterwalder su didžiule poetine jėga juostoje atskleidžia somnambuliško grožio pasaulį, tuo pačiu metu užburiantį ir išsklaidantį kerus.

Liepos 11 d., penktadienį, žiūrovų lauks filmas „Pasaulio matavimas“. Ši juosta buvo sukurta pagal istorinį Danielio Kehlmanno romaną.

Filmas nukelia į 19 a. pradžią, kai du mokslininkai Alexandras von Humboldtas ir Carlas Friedrichas Gaußas rengėsi atrasti pasaulį. Jų metodai buvo visiškai skirtingi: gamtos tyrinėtojas Humboldtas keliavo į tolimus kraštus, pasaulį matuodamas, o matematikas Gaußas liko namuose, kad jį apskaičiuotų. Abu jie nebuvo patenkinti tuo, kas yra, ir entuziastingai kovojo už pažinimą. Tačiau susidūrę su  meile ir genijai tampa žmonėmis.

Gaußas pasiduoda savo jausmams – kitaip nei Humboldtas, kuris sau tai leidžia tik susitikęs su Gaußu. Mokslininkai susitinka 1828 m. gamtos mokslininkų kongrese Berlyne. Šis susitikimas abu proto galiūnus privers pakeisti savo sustabarėjusius įpročius ir jiems patiems netikėtai taps visa ko naujo pradžia.

Šiais metais „Kinas po žvaigždėmis“ birželio, liepos ir rugpjūčio savaitgaliais – nuo ketvirtadienio iki šeštadienio, po atviru dangumi gero kino mėgėjams parodys daugiau nei 30 naujausių kino filmų ir pasaulinių premjerų.

Seansų pradžia: 22.30 val. (rugpjūčio mėnesį nuo 22 val.)

Vieta: Šiuolaikinio meno centro kiemelis, Vokiečių g. 2 / Rūdninkų g. 1, Vilnius

Bilieto kaina: 15 Lt.

Komentarai