fbpx
Erdvės

Kine kaip svečiuose. Ozo kino salė

Ozo kino salė

Mažytę salę adresu Ozo g. 4 galima vadinti Vilniaus kino veteranu – iš žemėlapio jos neištrina nei žiūrovių stygius, nei šalia įsikūręs multipleksas, nei senstelėjęs filmų repertuaras. Apie Ozo kino salę lietuviškuose internetuose neseniai rašė kiti, tačiau geriau kartą pamatyti, nei daugybę kartų paskaityti. Kinfo.lt kompanija nutarė apsilankyti šiame kino teatrų mohikane.

Kino salės lankytojams turbūt neatsiejama jos dalis yra vienintelis darbuotojas – Valdemaras Isoda, sutinkantis kiekvieną žiūrovą kaip senai matytą draugą ar mokinį. V. Isoda nevengia familiariai kreiptis į lankytojus, kartais netgi juos pašiepti, priešais filmo lūkuriuojančią auditoriją leistis į ilgus pasakojimus pradedant savo tobulos valstybės vizija ir baigiant Tado Blindos žirgu. Kitas įdomus Ozo kino salės bruožas – galimybė žiūrovams patiems išsirinkti filmą. Be abejo, kad ir koks būtų to vakaro žiūrovų pasirinkimas, seansas neapsieis be įžangos, trumpo pasakojimo apie režisierių, aktorius ir pačio V. Isodos įspūdžių.

Viso apsilankymo metu neapleido mintis jog esu svečiuose, o ne kino teatre: garso ir vaizdo sistema panaši į namų kiną, filmas rodytas iš DVD disko.  Tačiau neturiu to omenyje blogąja prasme, taip žiūrimas filmas taip pat turi savo buitinio, paprasto žavesio. Ypač kuomet seanso konferansjė vis dar turi noro ir energijos dalintos savo didžiule aistra kinui.

Komentarai