fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos

„Kine po žvaigždėmis“ – egzotiškas naujasis Indijos kinas

Kadras iš filmo „Pakeliui į amžinybę“
Kadras iš filmo „Pakeliui į amžinybę“

Rugpjūčio 5 d. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovai turės galimybę išvysti vienintelį indišką vasaros programos filmą – režisieriaus Neeraj Ghaywan dramą „Pakeliui į amžinybę“. Neapsigaukite, šioje juostoje tikrai nepamatysite banalios istorijos, po kiekvieno dialogo palydimos dainomis ir šokiais.  Į 2015 metų specialiąją Kanų kino festivalio programą „Ypatingas žvilgsnis“ (Un Certain regard) įtrauktas ir net du prizus pelnęs filmas parodo visiškai kitokį šalies veidą nei įprasta: vešinčią korupciją, visuomenės pasidalinimą į kastas, įsišaknijusių senųjų papročių įtaką šiuolaikiniam gyvenimui.

Gango pakrantėje persipina keturios gyvenimo istorijos – vaikino, beviltiškai įsimylėjusio merginą iš aukštenės kastos, dukters, persekiojamos kaltės dėl tragedija pasibaigusios meilės, nelaimingo tėvo su blėstančiomis vertybėmis ir šeimos šilumos trokštančio berniuko. Tarsi iš anksčiau nulemti įvykiai ir nepajudinamos tradicijos nepaleidžia pagrindinių filmo herojų ir dramatiškai keičia jų likimus. Vis dėlto, filmas primena, kad gyvenimas su visais išbandymais – trapi, bet nuostabi kelionė ir būtent ateities nenuspėjamumas daro ją tokia stebuklinga.

Filmo režisierius Neeraj Ghaywan prisipažįsta, kad šis filmas buvo kuriamas ne tik Indijos žiūrovams. Net dešimt metų gludintą istoriją jau puikiai įvertino tiek daugelio Europos šalių žiūrovai, tiek kino kritikai. Daugelis įtakingų kino industrijos leidinių prakalbo apie naujos Indijos kino bangos gimimą, o gražių žodžių filmui negaili ir kritikas Nick Evan-Cook:  „Pakeliui į amžinybę“ užčiuopia realaus gyvenimo pulsą ir parodo jį visame gražume, filmo veikėjai idealiai perteikia besikeičiančias filmo nuotaikas. Gyvenimas, mirtis ir Gangas dar niekada nebuvo parodyti taip gražiai…“.

„Kino po žvaigždėmis“ žiūrovai Lietuvoje filmą išvys patys pirmieji – visuose kino teatruose juosta pasirodys nuo rugsėjo 2 d.

Komentarai