fbpx
Naujienos

„Kine po žvaigždėmis“ – „Gyveno kartą Uvė“, arba kaip pamilti kaimyną iš pragaro

Kadras iš filmo „Gyveno kartą Uvė“

Rugpjūčio 1 d. po trumpų atostogų sugrįžęs „Kinas po žvaigždėmis“ visus tamsesnių atspalvių skandinaviško humoro mėgėjus kvies praleisti vakarą su  tikru kaimynu iš pragaro. „Gyveno kartą Uvė“ (En man som heter Ove, 2015), geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje „Oskarui“ nominuotas pasakojimas, primins, kad net po didžiausio bambeklio stora oda gali slypėti draugystės ir bendravimo pasiilgęs žmogus. Filmo seansą pristato draudimo bendrovė „Seesam“.

Uvė  (akt. Rolf Lassgård) – klasikinis rajono pikčiurna. Jis turi savo įsitikinimus ir krūvą taisyklių, kurių, jo nuomone, visi privalo laikytis. Jo kasdienybė susideda iš nuolatinių barnių su jį ignoruojančiais kaimynais, neseniai mirusios žmonos kapo lankymo ir vis sutrukdomų keisčiausių bandymų nusižudyti.

Uvės gyvenimas pasikeičia šalia atsikrausčius jaunai šeimai. Naujakuriams įvažiavus į Uvės pašto dėžutę, ne itin sėkmingai prasidėjusi pažintis virsta netikėta draugyste. Paaiškėja, jog už atšiauraus fasado slypi daugybės sudėtingų išbandymų ir liūdesio paženklinta gyvenimo istorija.

Filmo anonsas:

„Juodoji komedija su didele širdimi“, – taip trumpai ir taikliai apibūdina filmą „The Guardian“. „Jaudinančio, komiško, žiūroviško filmo pabaigoje gali prireikti vienos ar net kelių servetėlių ašaroms“, – perspėja „Variety“. „Gyveno kartą Uvė“ – pasakojimas, supinantis dramą ir humorą, atskleidžia bendruomenės ir bendravimo svarbą. Filmas primena, kad draugystė ir jausmas, jog esi kažkam reikalingas gali pakeisti net didžiausio paniurėlio gyvenimą.

„Kino po žvaigždėmis“ projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Daugiau informacijos ir visa filmų programa: www.kinopasaka.lt

Komentarai