fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos

„Kine po žvaigždėmis“ – prancūzų Woody Allenu vadinamo režisieriaus filmas „Kaprizas“

Emmanuelio Mouret filmas „Kaprizas“ (Caprice, 2015) PASAKOS archyvas
Emmanuelio Mouret filmas „Kaprizas“ (Caprice, 2015)
PASAKOS archyvas

Rugpjūčio 4 dieną „Kine po žvaigždėmis“ vakarą su kinu nusprendusių praleisti vasarotojų laukia prancūziško humoro ir romantikos dozė. Emmanuelio Mouret  filmas „Kaprizas“ (Caprice, 2015) pakvies keliauti į auksiniais tonai nuspalvintą rudenėjantį Paryžių, kurio fone pinsis smagios ir netikėtos meilės intrigos. Filmo seansą pristato Prancūzų institutas Lietuvoje.

Pradinėje mokykloje dirbantis rūpestingas mokytojas Klementinas (Emmanuel Mouret) laisvalaikį leidžia bendraudamas su sūnumi iš iširusios santuokos, daug skaito bei reguliariai lankosi teatre. Nelauktai jo paties gyvenimas ima priminti romantišką pjesę –  dievinama aktorė Alicia (Virginie Efira) tampa jo mergina. Tačiau likimas ramų, šeimynišką vyriškį vis suveda su jaunute, gyvybe ir entuziazmu trykštančia Kaprize (Anaïs Demoustier).

Ne savo noru įsipynęs į meilės trikampį Klementinas ima abejoti savo jausmais svajonių merginai, o situaciją dar labiau komplikuoja tarp geriausio Klementino draugo Thomas (Laurent Stocker) ir Alicios užsimezgusi simpatija. Žiūrovai kartu su pasimetusiais filmo herojais iki pat filmo pabaigos negalės apsispręsti, kur yra tikra meilė, o kur – trumpalaikiai kaprizai ir kam išties lemta būti kartu. O gal likimas čia niekuo dėtas?

„Kaprize“ sutiksime krūvą spalvingų herojų – vaikus, kuriuos tenka įkalbinėti pažaisti, užuot be perstojo skaičius knygas, smalsiai dirsčiojančius teatre greta prisėdusius nepažįstamuosius, bandančius prisiminti į ką jūs jiems panašūs, plepius neištikimus teatralus, merginas, nuo per didelių emocijų imančias žiovauti ar užmiegančias iš liūdesio.

Emmanuelio Mouret filmai dažnai lyginami su Woody Alleno darbais. Sąmojingi dialogai, džiazuojantis ritmas, smagūs nesusipratimai, absurdiški nesusikalbėjimai ir neblėstanti romantika išties primena klasikines intelektualiojo humoro meistro komedijas. Kaip ir Woody Allenas, Emmanuelis Mouret ne tik režisuoja, bet ir rašo filmų scenarijus bei pats prieš kameras įkūnija savo netipinius veikėjus.

„Kito meilė yra tai, ko labiausia trokštame, bet negalime kontroliuoti. Kai pavyksta, viskas atrodo magiška, bet tai tėra laimingas atsitiktinumas,“ – sako meile nusivylęs Thomas. Šelmiškas ir sumanus pasakojimas apie nenuspėjamas meilės užgaidas – idealus pasirinkimas lengvam, bet  prasmingam pavakarojimui su kinu – primins, kad, nepaisant atsitiktinumų ir abejonių, kiekvienas savo laimę kuria pats.

Komentarai