fbpx
Naujienos, Reportažai

KINFO keliauja. Kauno kino centras „Romuva“

Kauno kino centras „Romuva“
Kauno kino centras „Romuva“

„Romuvos“ istorija prasideda nuo tada, kai 1940 m. balandį, kino teatras pirmą kartą atvėrė savo duris. Tuo metu tai buvo moderniausias kino teatras Kaune, kuriame buvo net 687 vietos žiūrovams. Šiuo metu kino teatras talpina 450 žiūrovus. „Romuva“ – ilgiausius gyvavimo metus skaičiuojantis kino teatras Lietuvoje ir vienintelis išlikęs veikiantis Laisvės alėjoje. Nors po atidarymo praėjus vos metams kino teatras buvo nacionalizuotas, dėl prasidėjusio Antrojo pasaulini karo, jis ir toliau tęsė savo veiklą, bet programa buvo griežtai cenzūruota.

Kauno kino centras „Romuva“
Kauno kino centras „Romuva“

Nuo 2008 m. kino teatro pastatas paskelbtas kultūros vertybe. Nuo 2015 m., kai Kauno miestas gavo Europos paveldo ženklą už Tarpukario moderniąją architektūrą, kaip vienas iš pastatų į sąrašą įtrauktas ir kino centras „Romuva“.

papasakojo Komunikacijos koordinatorė Gintarė Žaltauskaitė.
papasakojo Komunikacijos koordinatorė Gintarė Žaltauskaitė.

Į kino centrą „Romuva“ įsileido ir visas istorijas papasakojo komunikacijos koordinatorė Gintarė Žaltauskaitė.

Ekskursija po kino centrą „Romuva“ prasidėjo pro šonines-mechanikų duris. Kino teatre veikia trys čekiški kino juostų aparatai, iš kurių juostos leidžiamos ne rečiau negu kartą per mėnesį. Šiuo metu „Romuva“ laukia DCP aparatūros, kad galėtų rodyti kiną žiūrovams dar kokybiškiau.

Kauno kino centras „Romuva“
Kauno kino centras „Romuva“

Mechanikų kambarį galima aplankyti su mokiniais kino edukacinių užsiėmimų metu. „Romuva“ šiuo metu pradėjusi kaupti eksponatus būsimai muziejaus ekspozicijai.

Pats pastatas per visus 76 metus kito minimaliai. Vietoj sargo buto apačioje atsidarė kavinė –vienintelė pastato dalis nebepriklausanti kino teatrui. Viduje atsirado baras. Salėje keletą kartų buvo koreguojamas kėdžių ir platformos išdėstymas. Tačiau kino teatre gausu išlikusių autentiškų architektūrinių detalių – rombai visur – ant lubų, grindų, langų, durų. Pastato išlinkimai ir jau simboliu tapęs stiklinis bokštelis prie įėjimo. Pats pastatas priskiriamas tarpukario architektūrai, ir, anot Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro publikuoto šaltinio, primena to meto JAV kino teatrų architektūrą.

Kauno kino centras „Romuva“
Kauno kino centras „Romuva“

Apžiūrėję pastatą ir visus užkulisius susėdome salėje ir išklausinėjome apie „Romuvos“ vykdomas veiklas. Kino centras kviečia moksleivius atvykti į „Mokausi iš kino“ seansus ar registruotis į „Kalbu vaizdu“ vienos dienos paskaitėles padalintas į animacijos ir kino dirbtuvių programas. Daugiau informacijos rasite oficialiame „Romuvos“ tinklalapyje.

Kauno kino centras „Romuva“
Kauno kino centras „Romuva“

Ką tik baigėsi jau antrus metus organizuojama kino stovykla „Filmuoju Kauną“. Dalyviai keturias dienas klausėsi paskaitų ir kūrė savo filmuką. Jį galima pamatyti kino centro „Facebook“ paskyroje.

Naujausias „Romuvos“ projektas – „Lauko kinas“, kurio seansai vyksta gryname ore – prie Kauno pilies. Tai nemokami kino seansai, kuriuose kino festivaliai vykstantys Kaune pristato save. Gintarė džiaugėsi, kad seansai kaskart sulaukia kiek daugiau nei 1000 žiūrovų. Rugsėjo 1 d. bus rodomas festivalio „Kino pavasaris“ filmas „Viskas dėl šou“, kurį pristatys ir festivalio atstovai.

Kauno kino centras „Romuva“
Kauno kino centras „Romuva“

Rugsėjo 8 d. Ekstremalaus sporto filmų ir eksperimentinio kino festivalis „Eks Fest“ prasidės „Lauko kine“, vėliau žiūrovus kvies į „Largo“ „Mondivo“ ir kitas nestandartines erdves.

Nuo rudens sugrįš ir kiti jau žiūrovų pamėgti renginiai: „Kino klasikos“ vakarai, „Subtitrai“. Lietuviško kino (pa)tyrimai“, „Gero kino klubas“ ir kiti.

Kino centras „Romuva“, įsikūręs Laisvės alėjoje 54, žiūrovų laukia kasdien darbo dienomis nuo 18 val., o savaitgaliais nuo 14 val.

 

Visos užfiksuotos akimirkos:

Save

Save

Save

Komentarai