fbpx
Reportažai

KINFO keliauja. Šiaulių kino muziejus

Šiaulių kino muziejus
Šiaulių kino muziejus

Toliau tęsiame savo keliones po Lietuvą su KINFO komanda. Šįkart lankėmės Šiauliuose esančiame kino muziejuje. Šį muziejų įsteigė šiauliečiai – kino mėgėjai, kurie nuo 70-ųjų iki 90-ųjų aktyviai kurdavo filmus apie Šiaulius ir Šiauliuose. Jie įkūrė Šiaulių kino mėgėjų sąjungą, kuri šiuo metu jau nebeveikia, tačiau iš dalies jos veiklą toliau tęsia Šiaulių kino meno klubas.

Klubas užsiima ne tik ekskursijų organizavimu po muziejų, bet ir organizuoja filmų peržiūras bei kviečia aptarti įvairius kino projektus prie arbatos. Klubas yra pelnęs ir ne vieną įvertinimą, taip pat jie organizuoja Šaukėnų kino festivalį, kuris vyksta jau aštuonerius metus. Filmai į festivalį atsiunčiami iš įvairių pasaulio kampelių, kuriuose šiuo metu gyvena ir kuria Šaukėnų miestelio gyventojų giminaičiai.

kinfo_siauliai-6
Kino mėgėjas, režisierius Ramūnas Snarskis

Šiaulių kino muziejuje į svečius mus priėmė ir su kino technika supažindino kino mėgėjas bei režisierius Ramūnas Snarskis. Kino muziejus neturi nustatytų darbo valandų, todėl tinkamą laiką labai lengva suderinti.
Muziejuje gausu įvairios kino technikos: nuo magnetofonų iki buitinių projektorių ir profesionalių kino kamerų. Ramūnas pasakoja apie kino juostos ryškinimo procesą, juostų jautrumą šviesai ir kuo skiriasi 8 mm, 16 mm ir 32 mm kino juostos.

Šiaulių kino muziejus
Šiaulių kino muziejus

„Čia yra dalis tarybinės literatūros, iš kurios mes mokydavomės filmavimo ir fotografavimo pagrindų. Jų laisvai rasti pirkti nebūdavo. Kadangi tai labai specifinės knygos, jos buvo leidžiamos mažu tiražu. Kai mokiausi Vilniuje, susidraugavau su viena centrinio knygyno pardavėja. Ji mus informuodavo, kai būdavo atvežamos naujos knygos apie fotografavimą ar filmavimą. Už papildomą saldainių dėžę visada jas gaudavome. Toks jau gyvenimas buvo, bet mes nepykdavome, kad reikėdavo saldainių nešti, svarbiausia, kad knygą gaudavai.“

„Šiauliuose buvo tokia Bronelė – pardavėja fotoprekių parduotuvėje. Jeigu tu netikdavai jai, tai jokių fotoprekių gauti ir negalėjai.“

Stenduose nuotraukos su „Kino mėgėjų“ klubo pradininkais, vaizdai iš jų filmavimo aikštelių.

Kino mėgėjas, režisierius Ramūnas Snarskis
Kino mėgėjas, režisierius Ramūnas Snarskis

Ramūno manymu, jis į fotografiją ir kiną atėjo, nes kažkada klasės draugas paprašė kartu pafotografuoti. Netrukus tėtis matydamas naują sūnaus susižavėjimą, padėjo įsigyti norimą fotoaparatą ir dėl to namų virtuvė greitai tapo „tamsiuoju kambarėliu“ fotografijoms ryškinti.  Mokytoja, kai Ramūnui atėjo laikas rinktis studijas, irgi nukreipė į fotografiją. Fotografu Ramūnas buvo ir atlikdamas tarnybą kariuomenėje.

Vėliau fotografijos nebeužteko, norėjosi kameros. Nuo 90-ųjų jis turi savo kamerą ir filmuoja bei tuo gyvena, o savo sukauptomis žiniomis mielai dalinasi su į ekskursijas atvykusiais mokiniais.

„Šiuo metu Šiaulių kino muziejus yra gyvas, jame lankosi vaikai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos.“

Šiaulių kino muziejus
Šiaulių kino muziejus

Apžiūrėję muziejaus ekspoziciją, žiūrėjome Šiaulių kino meno klubo narių filmus ir reportažus apie Šiaulių miestą, dalinamės vienu jų:

Daugiau galite rasti čia.

Akimirkos iš Šiaulių kino muziejaus:


Labai dėkojame už šiltą priėmimą ir įsimintinus pasakojimus! Kviečiame ir jus aplankyti šį muziejų :)

Susitarkite dėl ekskursijos. Šiaulių kino muziejaus kontaktai:
Tel.: 861829932
El. paštas kinoklubas@splius.lt

Save

Save

Komentarai