fbpx
Naujienos

KINFO nuveikti darbai ir planai ateičiai

KINFO veikla
KINFO veikla ir bendrieji rezultatai

Kai Andy Warholo paklausė vieno iš paprasčiausių, bet taip pat ir sunkiausių klausimų „Kas tu esi?“, jis atsakė: „Atsakymą galite rasti mano filmuose.“ Taip ir VŠĮ „KINFO.LT“ apie save daug pasako nuveiktais darbais.

Viena šviežiausių ir džiugiausių naujienų – „KINFO.LT“ prisijungė prie Vilniaus kino klasterio. „Tai šiai įmonei suteiks galimybių įgyvendinti daugiau ir didesnių projektų, be to, ilgainiui tai leis plėstis ir už Lietuvos ribų“, – teigia VŠĮ „KINFO.LT“ vadovė Lina Sakalauskaitė.

Kinfo_ikonos-21Taip pat internetinio kino naujienų tinklalapio nariai džiaugiasi surengę pirmuosius internetinius kino apdovanojimus, kuriuose laimėtojus lėmė žiūrovų balsai. „Renginys, žinoma, buvo kaip ir tie pirmi blynai – turintys kur tobulėti. Džiaugiamės, kad sulaukėme tiek kitų žiniasklaidos priemonių, tiek kino kūrėjų ir žiūrovų dėmesio“, – apie renginį prisimena organizatorius Donatas Mincė. „KINFO.LT“ komanda jau pradeda planuoti 2015 m. apdovanojimus.

„KINFO.LT“, kaip ir pridera internetiniam kino naujienų tinklalapiui, skleidžia žinias apie lietuvišką kiną: aplankyti visi Lietuvos kino apdovanojimai („Sidabrinės gervės“, „Ąžuolo“ ir t.t.), taip pat parengti reportažai, interviu su aktoriais bei režisieriais, iš kino festivalių „Kino pavasaris“, „Scanorama“, „Vilniaus dokumentinių filmų festivalis“, „Šoblės kino festivalis“, „Žiemos ekranai“. „Mes taip pat esame daugelio šių festivalių informaciniai partneriai, kiek galime, tiek stengiamės pranešti ne tik, kad jie vyksta, bet kaip, kodėl, kas juose lankosi. Visada smagu matyti, kaip festivalių metu auga „KINFO.LT“ lankomumas, tai parodo, kad žmonės tikrai domisi ir skaito apie Lietuvoje vykstančius kino festivalius“, – teigia L.Sakalauskaitė.

Jei nežinojote, VŠĮ „KINFO.LT“ ne tik rašo apie kiną, bet taip pat apie jį kalba, tiek radijuje, tiek televizijoje. Nuo 2013 m. devynis mėnesius radijuje ZIP FM galėjote išgirsti „KINFO.LT“ komandos narių balsus. Visas keturiolika laidų rasite čia.Kinfo_info-37

Praėjusią vasarą, savo jėgas išmėginome ir LRT televizijos eteryje. Laidoje „KINFO“ aktorė Justė Zinkevičiūtė kalbino įvairius kino industrijos atstovus, pristatinėjo kino naujienas Lietuvoje ir pasaulyje. Parengtos devynios laidos. „Tai buvo labai įdomi patirtis, laidas kurti buvo naudinga, taip pat susilaukdavome ir žiūrovų raginimų nesustoti“, – pasakoja laidos prodiuserė, VŠĮ „KINFO.LT“ dalininkė Eglė Burbaitė. Vėliau, „KINFO“ laida į LRT  eterį grįžo „Kino gido“ pavidalu. „Sukūrėme dvidešimt vieną laidą, apžvelgėme daug kino festivalių, kalbinome Lietuvoje besisvečiuojančius aktorius“, – vardino E. Burbaitė.

Iš tiesų „KINFO.LT“ egzistuoja tik todėl, kad Lietuvoje yra daug žmonių ne tik mylinčių, žiūrinčių kino filmus, bet ir norinčių bei turinčių, ką apie juos pasakyti. „Šiuo metu VŠĮ „KINFO.LT“ vienija beveik dvidešimt savanorių, kurie spėjo sukurti daugiau nei 350 autorinių tekstų (kino filmų apžvalgos, reportažai iš festivalių, autoriniai tekstai, penkiolika reportažų iš filmavimo aikštelių). „Noriu pabrėžti, kad „KINFO.LT“ nuo kitų apie kiną rašančių naujienų tinklalapių išsiskiria ne tik tuo, jog suteikiame galimybę pasisakyti ne tik kino profesionalams, bet ir tuo, jog stengiamės sukurti originalius tekstus, kuriuose būtų galima rasti informacijos apie Lietuvišką kiną, pasaulio kino naujienas, išskirtinius, savo istoriją turinčius filmus“, – vardina „KINFO.LT“ redaktorius Audrius Meška. Anot jo, vienas iš išskirtinių „KINFO.LT“ bruožų – rubrikos. „Kinorama“ skaitytojus supažindinti su viso pasaulio kino naujienomis trumpai bei šmaikščiai, „Kino garsai“ – apie išskirtinius kino filmų garso takelius, „Stop kadras“ – supažindina su klasikinių filmų istorijomis, jų kūrimo užkulisiais.

Kinfo_ikonos-35

Šis kino naujienų internetinis tinklalapis, kaip minėjome, ne tik rašo, kalba apie Lietuvišką kiną, bet ir stengiasi prisidėti prie jo sklaidos. Pavyzdžiui, Lietuvoje pasirodžius pirmajam dokumentiniam trumpametražiui filmui beglobių gyvūnų tema, organizavo labdaringą jo peržiūrą „Mint Vinetu“ knygyne. Visi, atėję pamatyti „Našlaityno“ (rež. Albina Griniūtė, 2012 m.) ir pabendrauti su filmo kūrybine komanda, galėjo paaukoti savanoriškai gyvūnų prieglaudai „SOS gyvūnai“. Vakaro metu surinktos lėšos buvo skirtos filme matytiems ar tokio pat likimo ištiektiems beglobiams šunims ir katėms. Taip pat tame pačiame knygyne nuo 2011 m. „KINFO.LT“ iniciatyva atsirado DVD mainų lentyna.

Tad, kaip matote, nors „KINFO.LT“ mini tik dvejų metų gimtadienį, tačiau nuveikti darbai rodo brandą bei jaunatvišką veržlumą. Juk čia rašo idealistai, tikintys, gyvenantys, kvėpuojantys kinu. O ko daugiau reikia norint nuversti kalnus?

Visa VŠĮ „KINFO.LT“ komanda nori padėkoti visiems, kurie tiki ir prisideda prie šio kino naujienų internetinio tinklalapio gyvavimo. Ačiū!

Komentarai