fbpx
Naujienos

Kino centras „Garsas“ kviečia švęsti liepos 6-ąją – Valstybės dieną su išskirtiniais lietuviškais filmais

Kadras iš filmo „Herkus Mantas“

Kino centras „Garsas“ kviečia žiūrovus švęsti Valstybės dieną su naujausiomis lietuvių kūrėjų premjeromis. Penktadienį, liepos 6-ąją, žiūrovai turės galimybę pamatyti net tris skirtingus filmus, skirtus Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimo šventei.

Liepos 6 d. 18 val. filmo „Laisvės paminklo kūrėjas Juozas Zikaras“ premjera. Žiūrovams filmą pristatys įvairių tarptautinių festivalių dalyvis ir laimėtojas režisierius Linas Mikuta ir kūrybinės grupės narė Jūratė Kavaliauskienė. Filmas bus rodomas mažojoje salėje, vietų skaičius ribotas. Kviečiame nemokamus bilietus pasiimti iš anksto.

Lietuva švenčia valstybės 100-metį.  Šiai reikšmingai sukakčiai paminėti VšĮ „Dermė“ ir režisierius Linas Mikuta sukūrė dokumentinį filmą „Laisvės paminklo kūrėjas Juozas Zikaras“. Skulptorius J. Zikaras – vienas iškiliausių Panevėžio krašto menininkų, palikęs itin gilius  darbus Lietuvos valstybingumo kūrimo istorijoje.

J. Zikaro gyvenimo kelias – tai galimybė mums, nūdienos Lietuvos žmonėms, pažvelgti naujai į savo santykį su valstybe, kurioje gyvename, pabandyti iš naujo suvokti ryšį su žeme, kurią vadiname savo Tėvyne. J. Zikaro gyvenimas galėtų tapti pavyzdžiu naujajai kartai, vis labiau pasimetančiai vertybėse ir nebejaučiančiai pagrindo po kojomis.

Jau šį penktadienį, liepos 6 d. 13 val. ir 20:15 val. žiūrovai kviečiami į išskirtinę premjerą: pradedamas rodyti istorinis epas „Leitis“. Juosta, kurią jos kūrėjai vadina tikra švente kino bei istorijos gurmanams, buvo tapusi rimtu iššūkiu jo režisieriui ir operatoriui Andriui Bartkui. Filme atgims Mindaugo laikų Lietuva, tiksliau 1247-tieji. Istoriniame epe „Leitis“ žiūrovai išvys svarbiausių to meto įvykių priešistorę, matys kaimo žmonių buitį, elitiniais kariais vadintų leičių kasdienybę, dalyvaus kovose, išgirs kaip skambėjo senoji rusėnų kalba ir kartu su Lietuvos kariuomene leisis į žygį prieš Rusios kunigaikštystę. O liepos 11 d. 18 val. žiūrovai kviečiami į išskirtinį filmo seansą, kuriame dalyvaus ir žiūrovams filmą pristatys režisierius Andrius Bartkus ir pagrindinis aktorius, panevėžiečiams puikiai pažįstamas Andrius Povilauskas.

Liepos 6-osios renginius užbaigs 22 val. kinas po atviru dangumi prie kino centro „Garsas“. Bus rodomas neseniai restauruotas filmas „Herkus Mantas“ (rež. Marjonas Giedrys). Šis filmas – memorialas prūsų tautai, savo kalba ir kultūra giminingai lietuviams, išnaikintai kryžiuočių ordino. XIII amžiuje prūsai sukilo, ilgam paralyžiuodami kryžiuočių veržimasi į Rytus, ir krito žūtbūtinėje kovoje, palikdami pavergėjams savo žemes ir savo vardą. Seansas nemokamas.

Komentarai