fbpx
Naujienos

Kino ekrane Kalėdos su parako prieskoniu – vienam vakarui į kino teatrus grįžta „Kietas riešutėlis“

Kadras iš filmo „Kietas riešutėlis“
© Images Courtesy of Park Circus/Walt Disney

„Pamatyk kine“ kino renginių ciklas kviečia gruodžio 19 d. praleisti kino salėje su filmu „Kietas riešutėlis“ (angl. „Die Hard“). 1988 m. sukurtas filmas tapo ne tik veiksmo kino klasika, bet 2017 m. buvo įtrauktas į Amerikos Nacionalinį kino registrą, kuris kasmet įtraukia po 25-is „kultūriškai, istoriškai ar estetiškai reikšmingus filmus“.

„Kietame riešutėlyje“ pasakojama istorija apie Džoną Makleiną, Niujorko policijos detektyvą, atvykusį į Los Andželą aplankyti savo žmonos per šv. Kalėdas, tačiau vietoje ramaus susitikimo, jam tenka susidurti su dangoraižį užpuolusiais teroristais. 

„Kietas riešutėlis“ – tai knygos „Niekas netrunka amžinai“ (angl. „Nothing Last Forever“) ekranizacija. Veikslo filmo filmavimas truko apie 5-is mėnesius, o Džoną Makleiną turėjo vaidinti tuo metu daug vyresnis Frankas Sinatrą. Filme šv. Kalėdų proga detektyvas turėjo lankyti dukterį.

Kadras iš filmo „Kietas riešutėlis“
© Images Courtesy of Park Circus/Walt Disney

Tačiau viskas pasikeitė, kai pagrindiniam vaidmeniui buvo pasirinktas tuo metu geriau TV žiūrovams iš serialo „Mėnesienos apšviesti“ (angl. „Moonlighning“) žinomas Bruce`as Willisas. Jam buvo pasiūlytas iki tol negirdėtas honoraras – 5 mln. JAV dolerių. Visi kiti prodiuseriai kalbėjo, jog tai didžiulė klaida. 

Filmo „Kietas riešutėlis“ bilietus galite įsigyti čia: www.forumcinemas.lt/event/308833

Jis buvo daug jaunesnis, nei detektyvas iš knygos, tad filmo ekranizacijoje atsirado daug vietos interpretacijoms. Vietoje dukros Džonas Makleinas lankė savo žmoną. Tačiau visas kūrybinis procesas nepraėjo be nuotykių. Apie juos net pasakojama „Netflix“ šou „Filmai, kurie mus sukūrė“  (angl. „The Movie That Made Us“). Pirmame sezone šiam filmui skirtas visas epizodas. Jame pasakojama, kad scenarijus buvo perrašomas kone kas naktį ir tik ryte aktoriai gaudavo atnaujintą jo versiją. Iki pat filmavimo pabaigos niekas nežinojo, kaip filmas baigsis.

Nepaisant visų šių ir kitų nuotykių, „Kietas riešutėlis“ buvo nepaprastai sėkmingas. Jis ne tik uždirbo 140 mln. JAV dolerių, bet ir buvo nominuotas 4-iems „Oskarams“. Tiesa, jų nelaimėjo. Vėliau filmui buvo nufilmuoti net 4-i tęsiniai, visuose juose pagrindinį vaidmenį ir toliau atliko B. Willisas. Paskutinis buvo sukurtas 2013 m.

Kadras iš filmo „Kietas riešutėlis“
© Images Courtesy of Park Circus/Walt Disney

Beje, 1988 m. „Kietas riešutėlis“ ne tik išgarsino B. Willisą, kaip kino aktorių, bet ir buvo pirmasis kino filmas, kuriame suvaidino britų aktorius Alanas Rickmanas. Jam jau buvo 42-ji ir iki tol jis vaidindavo tik teatre. Vėliau A. Rickmanas sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį kino ekrane. Jis puikiai žinomas visiems Hario Poterio serijos gerbėjams, kadangi suvaidino profesorių Sneipą.

Ironiška ir tai, kad britas A. Rickmanas vaidinimo vokietį, o B. Willisas, kuris turi vokiškų šaknų, – vaidino amerikietį.

Kadangi pagrindinis veiksmo filmas vyksta šv. Kalėdų išvakarėse, daugybę metų jis kartojamas ir rodomas prieš arba per šv. Kalėdas. Tai įžiebia kasmet atsinaujinančią diskusiją – ar šį filmą galima vadinti Kalėdiniu, ar ne? Internete daugybė esė, tekstų ir vaizdo įrašų, kuriuose diskutuojantys žmonės gina savo pusę.

Vienas jų:

Ko negalima paneigti – kad ir kokiu metu laiku rodomas šis filmas, jis tikrai yra viena smagiausių kino pramogų. 

Filmo „Kietas riešutėlis“ bilietus galite įsigyti čia: www.forumcinemas.lt/event/308833

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/446639767404745

Filmo „Kietas riešutėlis“ anonsas:

Šiemet kviečiame pasižiūrėti šį (ne)Kalėdinį filmą kino ekrane gruodžio 19 d. kino teatruose „Forum Cinemas“ Vilniuje ir Kaune. Bilietų skaičius ribotas.

Komentarai