fbpx
Naujienos, KINFO, Pamatyk kine

Kino ekrane – mokslinės fantastikos ir siaubo klasika „Padaras“

Kadras iš filmo „Padaras“ © Image courtesy of Park Circus/Universal

Kino renginių ciklas „Pamatyk kine“ šį sezoną uždaro su mokslinės fantastikos ir siaubo kino klasikos filmu „Padaras“ (The Thing). Jo režisierius Johnas Carpenteris sukūrė tokius siaubo filmus kaip „Helovinas“, „Kristina“, „Tamsioji žvaigždė“. Jis įvardina, kad būtent „Padaras“ yra jo mėgstamiausia režisuota juosta.

1982-aisiais pasirodęs filmas net metus laiko buvo uždraustas Suomijoje. Britų Antarkties tyrimų stotis turi jau kelis dešimtmečius gyvuojančią tradiciją – susirinkti birželio 21 d. ir kartu peržiūrėti šį filmą.

„Padare“ pasakojama apie JAV Antarkties tyrimų stoties darbuotojus, kurie bando išsiaiškinti, kas nutiko Norvegų Antarkties stotyje. Atvykę jie randa norvegų narius arba mirusius, arba dingusius be žinios ir neaiškios kilmės padarą, kurį norvegai sudegino. Pargabenę jį į savo stotį, amerikiečiai bando išsiaiškinti, ar jis yra ateivis. Tačiau ne viskas taip paprasta…

Kadras iš filmo „Padaras“ © Image courtesy of Park Circus/Universal

Prieš išleidžiant šį filmą į kino ekranus, žurnalas „Fangoria“ surengė konkursą ir kvietė nupiešti Padarą iki filmo išleidimo, o pagrindinis prizas buvo kelionė į kelionė „Universal“ kino studiją. Dalyvių piešinius galite išvysti čia: http://monsterbrains.blogspot.com/2009/10/fangoria-thing-art-contest-1981-before.html

Ši juosta turėjo siaubo filmams nebūdinga ir neįtikėtinai didelį biudžetą, net 15 mln. JAV dolerių. Pavyzdžiui, kita siaubo klasika „Penktadienis 13-ta“ (1980 m.) kainavo 700 tūkstančių JAV dolerių, o J. Carpenterio originalusis „Helovinas“ kainavo vos 375 tūkst. JAV dolerių.

Iš didžiulio biudžeto net 1,5 mln. JAV dolerių buvo skirta specialių efektų makiažui. Tai buvo rekordinė suma, panaudota Padaro įvaizdžiui sukurti. Kino kritikai pasiskirstė į kelias grupes – vieni vertino specialiųjų efektų tuometinį inovatyvumą ir pasiekimus, kitiems Padaras pasirodė pernelyg groteskiškas.

Kadras iš filmo „Padaras“ © Image courtesy of Park Circus/Universal

Tiesa, nepaisant didžiulių investicijų, filmas komercinės sėkmės taip ir nesulaukė. Režisierius J. Carpenteris pripažino, kad jo karjera greičiausiai būtų buvusi daug sėkmingesnė, jei šis filmas nebūtų patyręs finansinę nesėkmę.

Žiūrovai „Padarą“ atrado daug vėliau, kai išpopuliarėjo VHS kasetės ir peržiūros namuose. Dar vėliau buvo sukurtas kompiuterinis žaidimas tuo pačiu pavadinimu, o 2011-ais išėjo ir kitas filmas tokiu pačiu pavadinimu, pasakojantis istorijos priešistorę.

Kadras iš filmo „Padaras“ © Image courtesy of Park Circus/Universal

Šiuo metu filmas užima 153 vietą Top 250 „IMDb“ platformoje žiūrovų vertinamų filmų ir yra labai mėgstamas tiek fantastikos, tiek siaubo žanro gerbėjų.

Apie filmą „Padaras“ jo sėkmes ir nesėkmes savo tinklalaidėje „Žarnų malūnas“ yra kalbėję ir kino kritikas Dmitrij Gluščevskij ir kino režisierius Jonas Trukanas, laidą galite pažiūrėti čia:

Su šiuo filmu kino renginių ciklas „Pamatyk kine“ uždaro sezoną iš viso parodę 11 filmų: „Švytėjimas“, „Pabėgimas iš Šoušenko“, „Stebuklingi Šihiros Nuotykiai Dvasių Pasaulyje“, „Kietas riešutėlis“, „Šioje šalyje nėra vietos senukams“, „Bus kraujo“, „Jausmų galia“, „Pilietis Keinas“, „Atostogos Romoje“ ir „Taksistas“. „Pamatyk kine“ renginių ciklas ketina grįžti į ekranus nuo rudens.

Filmo „Padaras“ anonsas:

Filmą „Padaras“ galima bus pamatyti tik gegužės 15 d. kino teatruose „Forum Cinemas“ Vilniuje ir Kaune. Bilietų skaičius ribotas.

Bilietai: https://www.forumcinemas.lt/event/309119/ 

Komentarai
Kinas - man tai galimybė pamatyti pasaulį kitų žmonių akimis, kartais gražesnį - žavesnį, kartasi žiauresnį ir sukrečiantį iki sielos gelmių, tai galimybė nukeliauti, į bet kurį laikmetį, į bet kurią erdvę. KINFO - nes čia kinas gyvas, apie jį kalbama, rašoma, diskutuojama, apie jį skleidžiama žinia visiems bendraminčiams. Aš čia, nes norisi, kad apie kino pasaulį, egzistuojantį čia pat Lietuvoje ir tą už jūrų marių sužinotų kuo daugiau žmonių.