fbpx
Naujienos, Siaubo filmai

Kino ekranuose – legendinio „Švytėjimo“ tęsinys „Daktaras Miegas“

Filmo „Daktaras miegas” kadras

Legendinė Stanley Kubricko juosta su Jacku Nicholsonu „Švytėjimas“ vadinama baisiausiu ekranus pasiekusiu siaubo filmu kino istorijoje. Ne veltui prieš penkerius metus Stephenas Kingas parašė ir išleido daug dėmesio sulaukusį istorijos tęsinį „Daktaras Miegas“, kuris jau lapkričio 8 dieną persikels ir į kino teatrus. Kino kritikai jau dabar negaili filmui liaupsių, į tai sureagavo net pats S. Kingas.

Nieko keisto, jog naujosios juostos režisieriui Mike’ui Flanaganui ir studijai „Warner Bros.“ nebuvo lengva – pakartoti filmo sėkmę, kai pirmtakas vadinamas „legendiniu“ nėra taip paprasta. Tačiau, panašu, jiems pavyko sukurti išties dėmesio vertą reginį. Daug teigiamų atsiliepimų sulaukė ne tik režisieriaus, bet ir pagrindinių aktorių – Ewano McGregoro bei Rebeccos Ferguson darbas.

Kol kas nėra aišku, ar filmą „Daktaras Miegas“ matė pats istorijos autorius S. Kingas, tačiau kultinį rašytoją tikrai pasiekė naujienos apie puikius įvertinimus. Tai rodo jo žinutė „Twitter“ socialiniame tinke. Jis savo paskyroje parašė besidžiaugiantis teigiamais kritikų atsiliepimais ir su tuo pasveikino juostos kūrėjus.

Kingo žinutę galite rasti čia.

„Švytėjimo“ tęsinys pasakoja Denio Torenso (aktorius E. McGregoras) istoriją – vyro, kuris prieš 40 metų, dar būdamas berniukas, nuo pasaulio atkirstame viešbutyje išgyveno siaubingą žiemą.

Per daugelį metų Denio atrasta dalinė sielos ramybė sugriūva kaip kortų namelis, kuomet į vyro gyvenimą įsiveržia Abra – paauglė, kaip ir Denis, turinti švytėjimo dovaną (švytėjimas – tai galimybė bendrauti mintimis ir regėti dalykus, nematomus paprastiems žmonėms).

Mergaitę persekioja paslaptinga sekta, tikinti, kad nužudę Abrą galės pasiekti amžiną gyvenimą. Negalėdamas likti nuošalyje, Denis apsisprendžia padėti Abrai. Išlaisvinus pastaruosius 40 metų užspaustą vidinį švytėjimą, į Denio gyvenimą su nauja jėga sugrįžta ir visos vaikystėje jį persekiojusios šmėklos.

Ne ką mažiau šiurpus „Daktaras Miegas“ į Lietuvos kino teatrus atkeliauja jau lapkričio 8 dieną!

Filmo anonsas:

Komentarai